Elektrik Arıza Servisi Numarası

Elektrik kesintisi ya da arıza durumlarında 186 numaralı elektrik arıza hattından ilinizdeki dağıtım şirketine telefon edebilirsiniz. Arıza hattı 7 gün 24 saat boyunca hizmet verir.

Elektrik arıza hattını cep telefonundan arama

ALO 186 elektrik hattını cep telefonundan başına alan kodu koymadan aramış olduğunızda otomatikman bulunmuş olduğunuz bölgedeki dağıtım şirketine bağlanırsınız.
444’lü özel servis numarası kullanan elektrik dağıtım şirketlerini Türkiye’nin her yerinden başına alan kodu koymadan arayabilirsiniz.

ALO 186 elektrik arıza ücretli mi ?

186 elektrik arıza hattı ücretli bir hizmettir. Ücretlendirme periyodu ve tutarı durağan hat sağlayıcınız veya GSM operatörünüz tarafınca belirlenir. Genellikle, ücretlendirme durağan hat yönüne arama benzer biçimde yapılır. Detaylar için, telefon operatörünün internet sitesine bakabilirsiniz.

Eğer elektrik dağıtım şirketinizin numası 444 ile başlıyorsa çağrı merkezini aramak ücretlidir. Telefon şirketleri, 444’lü özel servis numaralarını normal tarifeden durağan yöne arama olarak ücretlendirir.

Dağıtım şirketi 0850 ile başlamış olan bir çağrı merkezi numarasına sahipse aramalar da sabit hat yönüneymiş benzer biçimde ücretlendirilir.

Elektrik dağıtım şirketlerinin telefon numaraları

Türkiye genelinde 186 numarası geçerlidir. Bazı dağıtım şirketleri 444’lü özel çağrı merkezleri kullanarak daha ulaşılabilir olmayı tercih etmiştir. 186 aramalarında bulunmuş olduğunuz ile göre, farklı dağıtım şirketlerine bağlanırsız.

Elektrik arıza hattı nasıl çalışıyor?

Durağan telefondan 186 ‘yı aradığınızda otomatik olarak bölgenizde görevli olan dağıtım şirketine bağlanırsınız. Bazı dağıtım şirketleri ise kendi çağrı merkezlerini kullanabilir; yazının devamındaki tabloda kendi ilinizdeki dağıtım şirketine hangi numaradan ulaşabiliceğinizi bulabilirsiniz.