İstanbul Elektrik Servisi 7/24 hizmet https://www.ustaelektrikci.com Sizler ile En iyiye Tue, 24 Nov 2020 19:37:46 +0000 tr hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.5.3 Hırsız Alarm Sistemi https://www.ustaelektrikci.com/hirsiz-alarm-sistemi/ https://www.ustaelektrikci.com/hirsiz-alarm-sistemi/#respond Wed, 29 Jul 2020 22:33:05 +0000 https://www.ustaelektrikci.com/?p=851 Hırsız Alarm Sistemi Usta Elektrikçi Hırsız alarm Sistemi satış ve kurulum hizmeti ile yanınızda. Ülkemiz’deki en büyük sorunlardan birisi olan hırsızlık olaylarına karşı. Ne yazıkki güvenlik kameraları yeterli gelmemektedir. Hırsızlar sürekli kendilerini Günceller ve teknoloji güvenlik araç gereçleri üreten firmalar yakından takip ederek kendilerince önlemler almaya çalışırlar. Nekadar önlem alırsalar alsınlar Hırsızlık olaylarının Emniyet kayıtlarına […]

The post Hırsız Alarm Sistemi first appeared on İstanbul Elektrik Servisi 7/24 hizmet.

]]>
Hırsız Alarm Sistemi

Usta Elektrikçi Hırsız alarm Sistemi satış ve kurulum hizmeti ile yanınızda. Ülkemiz’deki en büyük sorunlardan birisi olan hırsızlık olaylarına karşı. Ne yazıkki güvenlik kameraları yeterli gelmemektedir. Hırsızlar sürekli kendilerini Günceller ve teknoloji güvenlik araç gereçleri üreten firmalar yakından takip ederek kendilerince önlemler almaya çalışırlar.

Nekadar önlem alırsalar alsınlar Hırsızlık olaylarının Emniyet kayıtlarına Göre %80 oranında aydınlatıldığıda bir gerçektir.

Güvenlik kameraları nekadar caydırıcı olsada hırsızlar Kafalarına Maske bere  takarak kamufle olmaya çalışırlar. Güvenlik Alarmı olan yerleri tercih etmezler zira Güvenlik alarm sistemleri Emniyet birimlerine haber verdiği gibi Mobil uygulamalar sayesinde iş yeri ve Ev sahibinede haber vermektedir hırsızların hırsızlık yapıcakları süre çok kısıtlı bir süre olucagından Giricekleri Riske değmiyceginden dolayı Alarm Sistemi olan işyeri ve Evleri tercih etmemektedirler.

Alarm sisteminde en üst düzeyde performans sağlayabilmek için evvela kullanılacak ürünlerin ve tasarlanacak sistemin ofis ve ya işyerinize uygun ve güvenlik ihtiyacını tam karşılıyor olması gereklidir. Bununla bağlantılı olarak seçilen alarm sistemi ürünlerinin doğru biçimde montajı yapılmalı ve Alarm İzleme Merkezine gönderilen sinyallerle testlerinin yapılması gereklidir. Alarm Sistemi kurulumundan sonra her gün düzenli şekilde gelecek test sinyalleri ile Alarm takip merkezi tarafından sistem devamlı kontrol yapılmalıdır.

Hırsız alarm sistemlerinin problemsiz ve uzun seneler çalışması için, alarm sistemi ile beraber kullanılan yardımcı malzemelerin büyük önemi vardır. Örneğin kullanılan yanlış bir kablo, kurulumdan bir süre sonra sistemin asılsız alarm vermesine sebep olabilir. Asılsız alarmların bir başka nedeni de, bilinçsiz kişilerce kurulmuş olan sistemlerde kullanılan algılayıcıların yanlış yerlerde ve yanlış özelliklerde kullanılmasıdır.

Güvenlik Alarm Sistemi paketini 1 kere alır ömür boyu kullanırsınız Paket içerisinde neler var?

Alarm Santrali

• 8 Farklı Zon Girişi
• Yangın, Gaz Dedektörü Girişi
• Zon Sabotaj Kontrolü
• Zon Kısa Devre Koruması
• Şebeke Elektrik Uyarısı, Akü Zayıflama Uyarısı, Siren Hata Uyarısı
• Sesli Uyarı Verme
• Hata, Alarm Röle Çıkışları (NO,NC,COM)
• Gerçek Zaman Saati
• Harici, Dahili ve Haftalık Programlı Kurulum Modları
• Ayarlanabilir Siren Çalma Süresi ve Tekrarlama Sayısı
• Ayarlanabilir Kurma ve Devreden Çıkarma Süreleri
• Farklı Zone Tipleri Ayarlayabilme
• Seri-Paralel Dedektör Bağlayabilme
• 12V 5Ah Akü Kapasitesi
• Yüzey Monte Teknolojisiyle Üretilmiş
TEKNİK BİLGİLER

Besleme Gerilimi: 230V AC 50HZ
Trafo Güç Kaynağı: 22V AC 0.5VA
Akü: 12V DC 5Ah
Akü Şarj Akımı: En Fazla 0.5A
Akü Şarj Sigortası: 0.5A
Zone Gerilimi: 18V DC
Zone Akımı: En Fazla 0.5A
Zone Sayısı: 8 Yangın
Zon Sayısı: 1
Sonlandırma Dirençleri: 4K7Ω
Çalışma Sıcaklığı: -10ᵒC / +55ᵒC
Montaj Şekli: Sıva Üstü

 

Hırsız Alarm Kapı Kontağı

Hırsız Alarm Keypad (Tuş Takımı)

 Dokunmatik Tuş Takımı
• Sistem Durum Göstergeleri
• Zon Durum göstergeleri
• Sesli Uyarı Verme
• Birden Fazla Tuş Takımının Beraber Kullanımı
• Yüzey Monte Teknolojisiyle Üretilmiş
TEKNİK BİLGİLER

Besleme Gerilimi: 11V-18V DC
Çalışma Sıcaklığı: -10ᵒC / +55ᵒC
Montaj Şekli: Sıva Üstü

Hırsız Alarm Pır Dedektör

 Dual Element Dijital Hareket Dedektörü
• Anti Sabotaj Anahtarı
• 100° Görüş Açısı
• 10m’ye Kadar Ayarlanabilir Algılama Mesafesi
• Görsel Hareket Algılama Göstergesi
• Hassasiyet Ayarlama Özelliği
• Yüzey Monte Teknolojisiyle Üretilmiş
• Duvar Montaj Aparatı(Opsiyonel)
TEKNİK BİLGİLER

Besleme Gerilimi: 11V-24V DC
Görüş Açısı: 100°
Algılama Mesafesi: En Fazla 10m
Çalışma Sıcaklığı: -10ᵒC / +55ᵒC
Koruma Sınıfı IP54
Montaj Şekli: Sıva Üstü
Mavi LED Uyarı Işığı. (JUMPER ile Aktif ve Pasif Edilebilir.)
COM-NC(Normalde Kapalı) Sessiz Röle Çıkışlı.
3 Farklı Hassasiyet Ayarı(PET Özellikli)
Tamper Korumalı

Hırsız Alarm Santral Aküsü

Hırsız Alarm Siren Aküsü

 

Usta elektrikçi İhtiyacınıza uygun Güvenlik araçlarını temin ve montajını sorunsuz yapmayı size garanti eder.

The post Hırsız Alarm Sistemi first appeared on İstanbul Elektrik Servisi 7/24 hizmet.

]]>
https://www.ustaelektrikci.com/hirsiz-alarm-sistemi/feed/ 0
Duvara Tv Montajı https://www.ustaelektrikci.com/duvara-tv-montaji/ https://www.ustaelektrikci.com/duvara-tv-montaji/#comments Sun, 31 May 2020 14:35:49 +0000 https://www.ustaelektrikci.com/?p=811 Duvara LCD  LED Tv Montajı Teknolojinin Gelişmesi ile birlikte Televizyonların tüplü teknoloji yerine Liquid Crystal Display ve LED sistemine geçmesiyle beraber TV’nizi bir resim gibi duvara monte edilmesi mümkündür. Bunun yanında, aynı zamanda kabloları da gizleyen şık TV destekleri ve kanalar satın alabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse Tv’nizi Sabit yada Sağa sola yukarı aşşağı şekilde ayarlanabilir […]

The post Duvara Tv Montajı first appeared on İstanbul Elektrik Servisi 7/24 hizmet.

]]>
Duvara LCD  LED Tv Montajı

Teknolojinin Gelişmesi ile birlikte Televizyonların tüplü teknoloji yerine Liquid Crystal Display ve LED sistemine geçmesiyle beraber TV’nizi bir resim gibi duvara monte edilmesi mümkündür. Bunun yanında, aynı zamanda kabloları da gizleyen şık TV destekleri ve kanalar satın alabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse Tv’nizi Sabit yada Sağa sola yukarı aşşağı şekilde ayarlanabilir aparatlar mevcuttur, bu yüzden ihtiyacınıza göre ilk olarak hangi tür sistem kullanmak istediğinize karar vermeniz gereklidir.

Dikkat edilecek noktalar

Televizyonun Montaj edileceği yerin Doğru seçilmesi önemlidir. Duvara delik delmeden önce, delik açmak istediğiniz yerde su ve gaz boruları ya da elektrik kabloları bulunmadığından emin olun. Gizli boruların ya da kabloların yerini tespit etmek için özel elektronik dedektörlerimiz mevcuttur.

 • TV duvara montaj ölçüleri
 •  TV DUVAR ASKI Aparatı MONTAJI NASIL YAPILIR
 • Vestel TV duvara montaj NASIL YAPILIR
 • Arçelik TV duvara montaj
 • TV duvara montaj ücreti
 • TV Duvara Montaj NASIL yapılır
 • TV DUVAR ASKI APARATI montajı nasıl yapılır
 • Samsung TV Askı Aparatı MONTAJI

Doğru Yerlerin işaretlenmesi

TV’nizi nereye monte etmek istediğinize karar verin. Duvara düz olarak yerleştirebilir ya da dönerek ya da eğilerek ayarlanmasını sağlayabilirsiniz. Bu, farklı konumlardan en iyi görüntü açısını bulmak için faydalı olabilir (örneğin Salondan veya Mutfakdan).

Doğru yükseklik belirlenmesi

Düz ekranlı bir TV’nin yer zeminden 50 ila 60 cm yukarıda olmasıdır. Tabii bu, Bu Sizin tercihinize bağlıdır tavan yüseklikleri dairelerde farklılıklar gösterir. Montaj yapılmadan önce Tv nizin boyularına Göre Sizin görme açınıza Bağlı olarak tv kutusunu Demo olarak duvarda tutarak en net sonucu olabilirsiniz.

Destekler ağırlığı taşıyabilir mi?

Sabit Duvar Askı Aparatı Sadece TV’nizin boyutuna ve ağırlığına uygun destekler satın alın (Desteklerin Tv’nize uygun olup olmadığını bize bildirin.). Düz ekranlı televizyonunuzun kılavuzunu okuyun ve verileri karşılaştırın. İyi kaliteli Dübel ve Vidalarak kullanılır.

Duvara uzaklık Önemli

LCD’nizi duvara yakın monte edebilirsiniz, ancak bu, ekranın konumunu ayarlayamayacağınız anlamına gelir. LCD TV’nin ısı ürettiğini unutmayın; ekran ile duvar arasında daha geniş bir boşluk olması, daha iyi bir havalandırma sağlar. Bu aynı zamanda toz birikintilerinin duvarda koyu konveksiyon lekelerine neden olma olasılığını azaltır ve ekranın açısını yatay ve dikey olarak ayarlamanıza olanak verir.

TV VESA montaj boyutu ölçülür.

Duvara montaj desteğini doğru seçmek için, LDC TV’nizin arkasındaki vida delikleri arasındaki mesafeyi ölçün. En yaygın boyutlar, merkezden merkeze 10 x 10 cm ve 20 x 10 cm’dir.

Son olarak Kablolar gizlenir

 

Elektrik kablosu ve anten kablosunun yanı sıra, düz ekranlı TV’nizi örneğin DVD oynatıcılar, oyun konsolları, uydu alıcıları ve dijital set-üstü kutuları gibi diğer ekipmana bağlamak için çoğunlukla bir kaç diğer kablo daha kullanılır. Bu cihazlar çoğu kez zemindeki bir dolapta bulunur, bu nedenle TV’ye giden kabloları geçirmek için en iyi yolu bulmanız gereklidir. Bunu yapmanın iyi bir yolu, kabloları düzgün bir şekilde döşemek ve görünmemelerini sağlamak için bir kablo kanalı kullanmaktır. Diğer bir seçenek ise, ekipmanı taşıyan bir rafa sahip bir TV desteği kullanmaktır.

The post Duvara Tv Montajı first appeared on İstanbul Elektrik Servisi 7/24 hizmet.

]]>
https://www.ustaelektrikci.com/duvara-tv-montaji/feed/ 1
Kofra Arızası Tamiri https://www.ustaelektrikci.com/kofra-arizasi-tamiri/ https://www.ustaelektrikci.com/kofra-arizasi-tamiri/#respond Sat, 23 May 2020 14:32:11 +0000 https://www.ustaelektrikci.com/?p=806 Elektrik kofrası Tamiri yapan çok fazla firma bulmanız zor. Elektrik sistemleri ile alakalı olarak Kofra Tamiri Çok Yüksek Riskler Barındırdığından Her Elektrik Servis firması Kofra Sigorta Değişimi Yapmaz bunun başlıca nedeni Taşıdığı Yüksek Risk çünki Gelen Servis elemanın yapıcağı En ufak Bir Hata Yangına Hatta ölüme kadar gidebilicek Sonuçları ortaya çıkarır. Tüm müşterilerimize Kofra Arızası […]

The post Kofra Arızası Tamiri first appeared on İstanbul Elektrik Servisi 7/24 hizmet.

]]>
Elektrik kofrası Tamiri yapan çok fazla firma bulmanız zor. Elektrik sistemleri ile alakalı olarak Kofra Tamiri Çok Yüksek Riskler Barındırdığından Her Elektrik Servis firması Kofra Sigorta Değişimi Yapmaz bunun başlıca nedeni Taşıdığı Yüksek Risk çünki Gelen Servis elemanın yapıcağı En ufak Bir Hata Yangına Hatta ölüme kadar gidebilicek Sonuçları ortaya çıkarır. Tüm müşterilerimize Kofra Arızası konusunda Net Bilgilendirme ve Fiyat veririz Artan Riskler Servis maliyetlerini artırıcaktır.  Kofra tamiri ve servisi çok aranan elektrik dağıtım sistemlerinden birisi olarak da nitelendirilebilir.

Kofra Nedir.?

Genellikle yapı girişlerinde bulunan ve yapıya giren elektrik akımını düzenleyen sigorta düzeneğini içinde bulunduran kutu.

NH Polyester kofralar bina girişinde bulunur, giriş enerji kablosunu kısa devreye karşı korur.  Binaya elektriksel koruma ve güvenlik sağlar. Polyester kesicili yeraltı kofraları ise elektriğin binaya sağlıklı bir şekilde iletilerek elektrikli cihazların düzgün çalışmasını sağlar. 

Kofra, merkezi elektrik sistemlerini dışarıdaki tehlikelere ya da etkenlere karşı korumak için kullanılan gelişmiş bir gizleme yöntemi olarak bilinir.

Elektrik kofraları aynı zamanda binanın dışarısından gelen ana elektrik hatlarının taşımış olduğu elektriği binaya yalın halde sunmaya yarayan bir nevi ayrıştırma sistemi olarak da nitelendirilebilir.

Polyester kofra günümüz teknolojilerinde bu tip ürünlere karşı inanılmaz bir ilgi ortamı söz konusudur ve bina elektrik sistemlerini güvence altına alabilmek için günümüz modern yapılarının olmazsa olmaz parçalarından da birisi olarak bilinir.

Zaman içerisinde görsel anlamda farklı modelleri çıksa da herkes bu ürünü tek tip bir görsellik ile tanır.

 

The post Kofra Arızası Tamiri first appeared on İstanbul Elektrik Servisi 7/24 hizmet.

]]>
https://www.ustaelektrikci.com/kofra-arizasi-tamiri/feed/ 0
Su kaçağı tespiti https://www.ustaelektrikci.com/su-kacagi-tespiti/ https://www.ustaelektrikci.com/su-kacagi-tespiti/#respond Sat, 18 Apr 2020 20:48:48 +0000 http://www.ustaelektrikci.com/?p=737 Usta Elektrikçi cihazla su kaçağı tespiti yapan firma, termal kameralı sistemle ev veya iş yeri tesisat borularında oluşan su kaçaklarının yerini tespit edip tamiratını garantili olarak tamir etmektedir. Usta Elektrikçi’nın istanbul’un tüm ilçelerine su kaçağı servis hizmeti vermekteyiz. Son sistem teknoloji ile su tesisat tecrübemizi birleştirip su sızıntılarının yerini en kısa sürede buluyoruz. Yeni teknoloji […]

The post Su kaçağı tespiti first appeared on İstanbul Elektrik Servisi 7/24 hizmet.

]]>
Usta Elektrikçi cihazla su kaçağı tespiti yapan firma, termal kameralı sistemle ev veya iş yeri tesisat borularında oluşan su kaçaklarının yerini tespit edip tamiratını garantili olarak tamir etmektedir. Usta Elektrikçi’nın istanbul’un tüm ilçelerine su kaçağı servis hizmeti vermekteyiz. Son sistem teknoloji ile su tesisat tecrübemizi birleştirip su sızıntılarının yerini en kısa sürede buluyoruz.

Yeni teknoloji ile birlikte cihazlı su tesisatçılar ortaya çıkmaya başlamıştır. Geçen zamanla doğru orantılı olarak tecrübeye ve yeni cihazlara sahip olan tesisat firmamız kendini geliştirmeyi başarmıştır. Artan talebi karşılamak için cihazla su kaçağına bakan firma sayısı giderek artmaktadır. Su kaçağını gösteren aletlerle işaretlediğimiz noktada arızalı boru parçasını değiştirirken başka bir hataya meyil vermemek için çaba gösteriyoruz. Su tesisat teknolojisi kuşkusuz hayatımızda çok önemli bir yeri var. Hatta ileri gidip teknolojinin artık hayatımızı yönlendirdiğini, alışkanlıklarımızı belirlediğini, ihtiyaç alanlarımızı değiştirdiğini söyleyebiliriz. Mesela plastik boru ilk yayılmaya başladığı zamanlarda işçiliği kolaylaştırdığı görülürken, bugün kullanıcıların daha fazla kaçakla uğraşacağı bilinmiyordu. İşçiliği basit olan bir işe Türkiye şartlarında talepte daha fazla oldu. Eline kaynak makinesini alan ben ustayım demeye başladı. Hal böyle olunca müşteriler fiyatı en düşük tesisatçı ustalarla çalışmaya başladı. Sonuç ortada fiyatların işçilik maliyetlerini karşılamadığı bu dönemde bizim gibi düşünen ve işini başarılı bir şekilde yürüten tesisatçılar yapılan hataları bulmak için çalışmaya başladı. Ortaya yeni bir sektör çıktı bunun adına da cihazla su kaçağı tespiti denildi.


Su Kaçağını Nasıl Tespit Ediyoruz?
Genelde tesisat arızalarını bulmak için yapılan işlemlerin hepsi cihazla yapılmaktadır. Günlük yaşam hayatımızda kullandığımız ıslak mahallerde yapılan tesisat borularının 1/4 oranında kaçak meydana gelmektedir. Yeni tadilat yapılan dairelerin çoğunda su kaçağına rastlamak mümkündür. Banyo tavanında çok fazla rastlanan su akıntıları tesisatçı ustaların dikkatsiz döşediği borulardan kaynaklanmaktadır. Yeterli bilgi ve tecrübeye sahip olmayan su tesisatçıları su sızıntısının ortaya çıkmasında büyük rol oynamaktadır. Su basıncının 10 bari gördüğü tesisat borularında basınç testi sağlam yapılmadığı zamanlarda bu kaçaklar göz yaşı şeklinde ortaya çıkıp zamanla artmaktadır. Fayansları kırmadan cihazla su kaçağını tespit eden ustalarımız su sızıntısının başladığı yeri bulduktan sonra tamir için gerekli çalışmayı başlatır. Su kaçaklarında en önemli olay müşterinin verdiği bilgiler doğrultusunda başlar. Müşterinin vereceği yanlış bilgiler evinize gelen tesisatçı ustayı yanlış yönlendireceği için sızıntıyı bulmakta güçlük çeker. Örneğin evinize yeni bir musluk takılmıştır kaçakta bu süreden sonra başladıysa muhtemelen sızıntının sebebi montajı yeni yapılan musluğu usta sıkarken boruyu çatlatmış olmasıdır. Randevulara zamanında gitmeye çalışan Usta Elektrikçi su kaçakları bulma servisimiz sızıntının nereden geldiği bulmakta oldukça inatçı ve sabırlı bir şekilde yetiştirilmiş personelden oluşmaktadır. Su sızıntısının sebebi ne olursa olsun yapılan kameralı kontrollerin sonucunda net bilgiye ulaşmak çok zordur. Her ne kadar yaptığımız iş bilinmeyen görünmeyen su kaçağını bulmaktan ibaret olsa da çalışmalarımızın tamamı sizi vakit ve maddi kayıplardan kurtarmaktır. Bizi diğer tesisatçılardan ayıran en önemli özellik kaçak bulurken kullandığımız kameralar olsa da evinize gelen tesisatçı ustanın tecrübesini yabana atmayın. Sektörde bize kameralı tesisatçı olarak bir tanımlama yapılıyor fakat kullandığımız cihazları gördüğünüzde sadece bir makine olmadığını görebilirsiniz.

Usta Elektrikçi’de Patlayan Su Borularını Bulma
Su borularında yaşanan patlamaların sebepleri arasında şehir şebeke suyundaki basınç değişiklikleri yatmaktadır. Aniden azalan veya artan su basıncı borularda kasılmalara neden olmaktadır. Plastik boruların kaynak yerlerinde bir zayıflama varsa yüksek basınç borunun patlamasına yol açmaktadır. Patlak su borularının tamirini evinize gelen firmaların çoğu kırma yöntemi ile bulmak isterler. Sizlerin ayağına kadar getirdiğimiz teknolojik cihazlar yardımı ile su tesisatında patlağın yerini bulmak çok kolay. Usta Elektrikçi’de su tesisatçısı aramanızı kolaylaştıracak mobil araçlarımız her bölgeye hizmet vermektedir. Kaçağın yerini bulmak için bölgedeki en yakın arkadaşlarımız patlak boruyu tespit ettikten sonra tamirini yaparak kısa sürede çözüm sunmaktadır.

Su tesisat ustalarının genel anlamda kullandığı makinelerin yani sıra birde yaptığımız işe yeni çıkan teknolojik cihazları ekleyince ortaya müşterilerin çok hoşuna giden bir sektör çıktı. Cihazla su sızıntısının nereden kaynaklandığını tespit eden usta işine kırmadan su kaçağı bulma denir. Tespit edilen su kaçağını tamir etmek yine bizim görevlerimizden biridir.  Avrupa`dan ithal cihazlarla su kaçağının noktasal yerini buluyoruz. Artık su sızıntısını eski yöntemlerle bulmak tarihe karışıyor. Konu ile ilgili daha fazla bilgi almak için firmamızdan telefonla bilgi alabilirsiniz. Referanslarımız sayfamızdan daha önceleri kimlerle çalıştığımızı görebilirsiniz. Ekiplerimiz su tesisat ustaları oldukları için tesisat konusunda gerekli tecrübeye sahiptir. Bizim için en önemli konu elemanın tecrübesidir. Cihaz bu işin en fazla %40’ını oluşturur, geriye kalan çalışmaların tümü ustanın sizin dairenize gelene kadar oluşan tecrübesinden başka bir şey değildir. İlk cihazı eline alan ustayla ortalama 2 yıl bu sektörde çalışmış usta arasında aşırı derecede farklar oluşuyor. Sistematik bir şekilde eğitilen su tesisatçılar bir yıl boyunca evlerde su kaçağı bulan ustaların yanında çırak gibi çalıştıktan sonra aynı şekilde yine yanına bir yardımcı eleman verilerek çalışmaya başlatılır. Bizim için en önemli konu kaliteyi bozmadan verdiğimiz hizmeti rakiplerimizden çok daha iyi bir şekilde müşteriye ulaştırmaktır. Usta Elektrikçi su kaçağı tespit fiyatları arasında kesinlikle rakiplerimizle rekabete girmeyiz servis ücretiyle değil yaptığımız işin kalitesiyle yarışırız.

Su tesisat arızalarını Usta Elektrikçi’de makineyle bulan profesyonel firma aramaya gerek yok artık. Sizleri iş bilmeyen ustaların elinden kurtarıyoruz. İşimiz sırf arıza bulma üzerine olduğu için birçok evde karşılaştığımız problemlerden edindiğimiz tecrübeyi Usta Elektrikçi’nın bütün semtlerine götürüyoruz. Usta Elektrikçi bölgesinde hizmet veren firmamız kırmadan su sızıntılarının yerini noktasal bulup tamirini yapmaktadır. Bina içi su kaçağı tespiti çalışmaları için uygun olan cihazlarımız seramik altında patlayan boruları bulmaya yardımcıdır.Telefonla randevu alarak Usta Elektrikçi il sınırları içerisinde servis ekibimizi istediğiniz gün çağırabilirsiniz. Kaçak yok denilen bölgede başka bir tesisatçı su kaçağını bulursa sizden alınan para aynen geri iade edilmektedir.
İster kalorifer tesisat borularında olsun isterse gider borularında olsun kırmadan cihazla kanal açma hizmeti veren firmamız sizlere noktasal hedef göstererek doğru yerin bulunmasını sağlıyor. Yer altındaki borularda, şehir şebeke suyu borularında ve ayrıca kalorifer tesisat borularında tesisat kaçak kimyasal sıvısı (kaçak giderici kimyasal) ile hiç kırmadan tamir yapabilmektedir.
Kalorifer tesisatlarındaki su sızıntılarını kombi su eksiltmesi hiçbir yeri kırmadan kimyasal ilaç ile tamir ediyoruz.
Su sızıntılarında usta ekibimiz ile hizmette sınır tanımıyoruz. Usta Elektrikçi bölgesinde su kaçak tespit ve sızıntı bulma hizmeti veriyoruz. Boru hatlarında meydana gelen patlakların yerini noktasal buluyoruz. Temiz su kaçakları noktasal, atık su giderlerinde bölgesel tespit hizmeti firmamızda mevcuttur. Bazı firmalar sadece şebeke su kaçaklarına bakarken biz evinizin bütün tesisatlarını kontrol ediyoruz. Boru görüntüleme kameraları pahalı olduğu için ve gider borularında ki kaçaklar zor bulunduğu için çoğu firma atık sularda kaçak tespiti yapmaz. Firmamız teknoloji bakımından en gelişmiş detektör ve kanal görüntüle kameralarına sahiptir. Usta Elektrikçi ilçesinin her mahallesine hizmet veren firmamız gelir bulur, onarır.

Usta Elektrikçi Su kaçakları hakkında bilgisi olmayan müşterilerimiz için aşağıda tecrübelerimizden yola çıkarak bazı bilgiler verdik. Bu bilgiler bizim görüşümüzdür. Daha detaylı bilgi almak için firmamızın su kaçak arama ekibini çağırabilirsiniz.
Usta Elektrikçi Görüntülü Su Kaçağı Tespiti
Su tesisat borularında meydana gelen kaçakları görüntülü su kaçağı tespiti cihazlarıyla bulduktan sonra sadece o bölgenin tamiratını yapıyoruz. Onarım maliyetleri sizi yoruyorsa firmamızdan kameralı su kaçağı tespit ekibini çağırıp hizmet alabilirsiniz. Su kaçağını profesyonel anlamda tespit edip tamiratını garantili bir şekilde yapmaktadır. Her türlü donanıma sahip ekiplerimiz Usta Elektrikçi`nin bütün semtlerine hizmet vermektedir. Cihazla tespit edilen kaçaklar doğru ve masrafınızı minimum maliyete düşürür. Evinizin her tarafı kırılacağına sadece sızıntı yapan yerin kırılması en akıllıca çözümdür. Kalorifer tesisat kaçaklarında ve kombi su kaçaklarında kimyasal kaçak sıvısı ile kaçağa son veriyoruz. Evde su kaçağı var sıkıntısından sizleri kurtarıyoruz.

Dairenizde bütün musluklar kapalıyken sayaç dönüyorsa bilin ki temiz su kaçağı vardır.
Dairenizde ara ara su kaçağı meydana geliyorsa bu gider borularında kaçak olduğuna işarettir.
Kombinin suyu devamlı eksiliyor ve duvarlarda rutubet parkelerde şişme yapıyorsa kalorifer borularında ufak bir sızıntı var demektir. Eğer kombi suyu 2 veya 3 saatte tamamen boşalırsa cihaz yardımı ile kaçağın noktasal yeri tespit edilir. 4 saat üzerinde bir düşüş varsa kimyasal ile hiçbir yer kırılmadan probleminizi çözebiliriz.
Alt katın tavanında sarartı var ve arada bir damla düşüyorsa sıcak su tesisat borularında kaçak olabilir.
Yalnız su kullanımında alt kata su sızdırıyorsa atık su gider borularında bir kaçak meydana gelmiş olabilir.
Tavanda bulunan elektrik lambalarının oralardan su sızdırması varsa üst katınızda şebeke suyu kaçağı olabilir.
Tamir yapılan bölgeye garanti veriyoruz. Su sızıntısı olan evlere basınç düşürücü regülatörü takılmasını öneriyoruz. Geceleri yükselen sudaki basınç değeri plastik boru ek yerlerinden patlama yapıp evinizde su sızıntısına sebep olabilir. Bu yüzden sizlere tavsiyemiz su sayacının olduğu bölgeye su basınç düşürücü vana takılmalıdır.

Kırmadan su kaçak bulma hizmetimiz ile su sızıntısını buluyoruz. Özel makinelerimiz ile suyun sızıntı yaptığı tam noktayı buluyor ve onarımını yapıyoruz. Kameralı su kaçak tespit işlemimiz ve kırmadan su kaçak tespit işlemimiz bulunmaktadır.

Usta Elektrikçi’nın su kaçağı bulma servisi bilinmeyen kaçakları yerini su kaçak arama makinesi ile kesin olarak tespit ediyor. Evinizde veya iş yerinizde meydana gelen su kaçaklarını dert etmeyin bize ulaşın kırmadan noktasal su kaçak tespiti yapalım.
Kalorifer tesisatlarında meydana gelen su kaçakları teknolojinin ilerlemesi sonucu hiç kırmadan kimyasal ilaç yardımı ile kapatılmaktadır. Yapmanız gereken kombinin su basıncını kontrol ederek 2 bar seviyesine ayarlamak. Ortalama su basıncı kombi aktif veya pasif durumdayken bu seviyede sabit kalmıyorsa kalorifer borularında kaçak var demektir. Bu şikayetle arayan müşterilerimizin sorunlarını öncelikle kaçağın kimyasala uygun olup olmadığı kontrol edilerek karar veriliyor. Eğer sızıntı yapan yer çok büyükse kimyasal ilaçla kapatılamaz. Yaptığımız su kaçağı testleri sonucunda kaçak küçük bir sızıntı yapıyorsa etrafı kırmaya gerek kalmadan kimyasal ilaçla kapatıyoruz.

Geniş alanlarda su kaçağına sebep olacak boru zeminin içerisinden geçmiyor olabilir. Bazen müşteri şikayetlerinde yatak odasında duvarda rutubet var ama nem olan bölgeden boru geçmiyor diye düşünebiliyorlar. Aslında bizi asıl yanıltan şey kalorifer borularını ve atık su gider borularının o bölgeden geçtiğini göz ardı etmektir. Tesisatın nereden geçtiğini önemli değildir, bu konuda bulunması zor kaçakları tespit eden elemanın tecrübesi kaçağı bulmaya yardımcı olacaktır. Genelde banyonun duvarına yapışık zeminde boyalarda kabarmalar meydana gelmektedir. Banyonun duvarına bitişik yatak odasında veya koridorun duvarlarında rutubet olabilir. Ayrıca tuvaletten alt kata sızan suyu bulabilmek için bütün tuvaletin kalebodurlarını kaldırmanıza gerek yoktur. Tuvaletlerde genelde şifon hortumu denilen bölgeden su kaçırıp alt kata su damlamaya başlar. En iyi bildiğimiz yol kırarak çözüm bulmak olsaydı şunu yapabilirdik. Mesela üst katın banyosundan sizin daireye su akıtıyor. İlk bakışta yapmanız gereken üst kat komşunuzu uyarıp bir tesisatçı çağırmaktır. Tesisatçı sizin daireden bakarak su akıtan yerin nereye geldiğini yukarıdan hesaplayarak bulmaya çalışır. Bu yöntemle çoğu su kaçağının yerini bulmak hayalden öteye gitmez.
Usta Elektrikçi Su Sızıntısı Tespiti
Belirlenen ıslak yüzey üzerinde su sızıntısı arama çalışmaları oldukça kolay bir yöntemle bulunabilmektedir. Çok derinde bulunan bir su sızıntısının bulunması meşakkatli bir iş olsa da kamerayla çalışan usta tarafından tespiti çok zaman almaz. Sadece su sızıntıları üzerine tecrübe edinmiş bir ustanın kaçağı yakalamak için birden farklı yöntemle yaptığı tüm çalışmalarının adına su sızıntısı tespiti denir. Duvarın içinden giden su tesisat borularını görmediğiniz için ortaya çıkan patlağın haberini alt komşunuzun tavanından su damlamaya başladığında duyarsınız. Su boruları plastik yani prc boruya dönüştüğünden beri su patlakları Usta Elektrikçi’de mükemmel artış göstermeye başladı. Bina inşaat aşamasındayken su tesisatına yapılmayan basınçlı testler yeni yapılan daireyi satın alan müşterinin kullanımından sonra ortaya çıkmaya başlıyor. İşine gereken hassasiyeti göstermeyen tesisatçılar toplu iş sözleşmelerinde işi alabilmek için tesisat işçilik fiyatlarını mümkün olan en düşük ücretlere çekebiliyorlar. İşi alan taşeron firma yada şahıslar Usta Elektrikçi piyasasından gelişi güzel ekip oluşturarak yapılan tesisatın kontrollerini bile yapmadan işi bitirebiliyorlar. Sadece inşaat zamanında değil yeni tadilat yaptıran müşterilerin başına da dairede kaçak problemi çıkabiliyor. Hiçbir sözleşme yapmadan konutun bütün işlerini bir dekorasyon firmasına veren müşteriler bütün işi bir ustanın yaptığına şahit olabilirler. Anlaştıkları tadilattan kendilerine daha fazla para kalsın diye her iş’den anlayan ustalar olur ya her işi o ustaya yaptırıp kar oranlarını daha fazla tutabiliyorlar. Tadilat yaptırırken en çok üstünde duracağınız konu su tesisatı olması gerekir. Siz banyonuzu daha güzel gösterecek fayans beğenirken çoktan tesisat boruları döşenmiş oluyor. Bu konuya en çok rastladığımız problemlerden bir örnek vermek istiyorum. Müşteri bütün tesisat borularını değiştirmek için ustayla anlaşıyor tesisatın üzeri kapandıktan 6 ay sonra müşteri su sızıntısı yüzünden bizi çağırıyor kaçağı bulduktan sonra karşılaştığımız manzara görünmeyen noktalarda ki eski tesisat boruları değişmemiş ve yavaş yavaş su sızdıran borular alt katın tavanında kararma yapmış. Yaşanılan bu sıkıntıları basite almayın ve unutmayın ki tesisat borularında tamir yapılırken üzerinde bulunan parke, seramik, dolap gibi bütün aksesuarlar kırılıp çıkarılıyor.

Usta Elektrikçi Su Kaçakları Bulma Servisi
Günümüzde eski ve yeni binaların baş düşmanı şudur. Bir binanın su tesisat borularında kaçak meydana geldiğinde duvarlarda görselliği sağlayan boyalar kabarmaya başlar. Bu yaşanan durum bazen dış cephe boylarını kabartır bazen de odaların tavan ve duvar boyalarında kabarmaya sebep olur. Bildiğimiz gibi yaşam alanlarında tesisat üç kısımdan oluşmaktadır. Bunlar ısıtma, pis su boruları ve temiz su borularıdır. Belirtisi uzun zaman içerisinde ortaya çıkan atık su borularında ki kaçaklar bulunması en zor arızalardır. Kanalizasyon borularında kaçak ararken boru görüntüleme kamerası kullanılmaktadır. Usta Elektrikçi’de su kaçaklarını bulmaya başladığımız ilk yıllarda servis hizmetinden yararlanmak isteyen müşterilerimiz bu kameraların duvarın içini gösterdiğini zannediyorlardı. Her ne kadar teknolojinin bize sağladığı en son cihazları kullansak ta su kaçağının belirtileri bulunmayan bir binada servis hizmeti verebilmek çok zor. Aslında su kaçağını bulmak için makineler bize sadece yardımcı bir aletten ibarettir. Bizi kaçağa yönlendiren en önemli faktör dairede yaşayan insanların verdiği doğru bilgilerdir. Basınç testi uygulanan şebeke borularında kaçak var ise betonun üzerine bir ses yaymaya başlar. Alet kullanmadan insan kulağının bu sesi duyması imkansızdır. Kaçak araması yapılan binada sessizlik olması çok önemli bir konudur. Sesli ortamlarda bu tür çalışmaların yapılabilmesi için gece saatleri yada bu sesi ortaya çıkaran makinelerin çalışmadığı bir zaman dilimi içerisinde dinleme yapılır. Sabırlı bir usta kaçağın yerini bulabilmek için sızıntı yapan bütün alanı su kaçak cihazı ile dinleme yapar. Tesisatçı ustaların genelde kamerasız çalıştığı Usta Elektrikçi bölgesinde profesyonel olarak verdiğimiz su kaçak bulma hizmetini geniş bir alana yayarak tüm ilçelere randevulu bir şekilde gidebiliyoruz.

Usta Elektrikçi Kırmadan Su Kaçağı Bulma
Eskiyen tesisatların bakımsız olması bölgesel olarak kaçaklara neden olmaktadır. Ömrünü tamamlamış demir boru tesisatlarında çürüme başladığında en zayıf noktadan sızdırma başlar. Firmamızın kazandığı tecrübe ve cihazların getirdiği yenilikler sayesinde kırmadan su kaçaklarını bulabilmek zor değil. Eskisi gibi zahmetli bir şekilde her yeri kırıp dökerek kaçak aramaya son veriyoruz. Kaçağı aramaya başladığımızda herhangi bir kırma dökme işlemi gerçekleştirmiyoruz. Gerekli kontroller yapıldıktan sonra Usta Elektrikçi su kaçağı tespiti servisimiz patlak borunun yerini bulur. Kaçıran boruyu en uygun şekilde tekrar kaynak yaparak tamirat tamamlanır. Burada önemli olan tamiratı yaptıktan sonra basınç testini tekrar yapıp başka bir noktada kaçak olup olmadığını kontrol etmek.

The post Su kaçağı tespiti first appeared on İstanbul Elektrik Servisi 7/24 hizmet.

]]>
https://www.ustaelektrikci.com/su-kacagi-tespiti/feed/ 0
Su Gideri Açma https://www.ustaelektrikci.com/su-gideri-acma/ https://www.ustaelektrikci.com/su-gideri-acma/#comments Thu, 16 Apr 2020 19:11:48 +0000 http://www.ustaelektrikci.com/?p=703 Su Gideri Açma Usta Elektrikçi Alanında Uzmanlaşmış Tesisat Ustaları ile çalışmaktadır. Bütün Yapılan işlemler Makineler ile yapılmaktadır. Tesisatınıza Zarar vermiyecek hassasiyetde ev en uygun maliyet ile sizi  Tıkalı Gider Sorunundan kurtarmayı Garanti ederiz. Yıllardır Hizmet Sektöründe Çalışmanın vermiş olduğu Tecrübe Ve Siz Değerli müşterlerimizin Sayesinde Daha verimli iş Gücü Yaratabilmek için 7/24 Çalışmaktayız. Aşağıda İzliyceğiniz […]

The post Su Gideri Açma first appeared on İstanbul Elektrik Servisi 7/24 hizmet.

]]>
Su Gideri Açma

Usta Elektrikçi Alanında Uzmanlaşmış Tesisat Ustaları ile çalışmaktadır. Bütün Yapılan işlemler Makineler ile yapılmaktadır.

Tesisatınıza Zarar vermiyecek hassasiyetde ev en uygun maliyet ile sizi  Tıkalı Gider Sorunundan kurtarmayı Garanti ederiz.

Yıllardır Hizmet Sektöründe Çalışmanın vermiş olduğu Tecrübe Ve Siz Değerli müşterlerimizin Sayesinde Daha verimli iş Gücü Yaratabilmek için 7/24 Çalışmaktayız.

Aşağıda İzliyceğiniz Videoda Yapılan İşlemin Pratik Gösterimidir.

Gider Açma işlemleri Temiz Su ile Kirli Su Arasında Farklılık Gösterir Kirli Su Gideri Açma Ücretleri Aşşağıda Belirtilmiştir.

 • Mutfak gideri açma 150 tl’den başlamaktadır.
 • Lavabo gideri açma 150 tl’den başlamaktadır.
 •  Banyo gider açma; 200 tl’den başlamaktadır.
 • Klozet tıkanıklığı açma; 200 tl’den başlamaktadır.
 • Tuvalet tıkanıklığı açma;200 tl’den başlamaktadır.
 • Kanalizasyon açma;250 tl’den başlamaktadır.

Fiyatlarımıza KDV dahildir fatura verilir. Firmamız piyasa koşullarına göre fiyatlarımız makul tutulmuştur.

Tıkalı gider borularında tıkanıklık açma hizmeti sağlıyoruz. Şimdiye kadar açılmaz denilen yüzlerce tuvalet ve lavabo gideri açtık. İşlerinizi çözmeye gelen personelin hepsi yıllardır bu işle uğraşan ustalar oldukları için çözümsüz kalmamanız için ellerinden geleni yapmaya çalışırlar.

Tuvalet gideri: Alt yapı boruları geniş çapta döşenen tuvalet giderlerinde tıkanmanın sebebi yoğun kireç nedeniyle boruların daralması veya tuvalete kaçırılan yabancı cisimlerdir. Parçalayıcı kafa sayesinde giderin içine gönderilen robot, tıkanmaya neden olan maddeyi sökerek alır.

Klozet gideri: Koku önleyici plastik parçaların klozetin deliğine kaçması sonucu tıkanmalar meydana gelebilmektedir Ayrıca bayanların temizlik malzemeleri ve bez parçalarını ya da oyuncakların klozete düşürülmesi yaşanan klozet tıkanmalarının sebepleri arasındadır. Bu şekilde yaşanan tıkanmaları klozeti yerinden sökmeden açmak mümkün değildir.

Otopark gideri: Otoparkın zemininde biriken toz ve toprak gibi kalıntılar, görevliler temizlik yaptığı sırada suyla birlikte otoparkın giderine verilmektedir. Su akışının yavaş ya da boru mesafesi uzun olan hatlarda, suyla gönderilen katı maddeler dibe çöker. Kalıntılar temizlenmediği takdirde belirli bir zaman sonunda otopark gideri tıkanır.

Banyo gideri: Banyonun zemininde biriken suyu çekmesi için kullanılan yer süzgeçleri, duşa kabin kullanımı nedeniyle son zamanlarda işlevini yitirmektedir. Banyolar yıkanarak değil, bezle silinerek temizlendiği için banyo gideri çok az kullanılır. Eğer banyo gideriniz tıkandıysa diğer atık su giderlerini kesinlikle kullanmamalısınız.

Teras gideri: Ağaç yapraklarından dolayı tıkanmış teras gideri, yağmur yağdığında tamamen tıkanır. Belli zaman aralıklarında teras giderleri kamerayla kontrol edilerek tıkalı olup olmadıklarına bakılmalıdır. Aksi takdirde teras giderinde tıkanma yaşanabilir. Zamanında bakım yaptırmayan müşterilerimiz için tıkanma yaşadığında acil ekip yönlendirerek tıkanıklığı açtırıyoruz.

Balkon gideri: Etraftan esen rüzgâr aracılığıyla gelen çöp ve kum taneleri, balkon giderinin tıkanmasına neden olmaktadır. Balkon giderini açmak için tıkanıklık açma robotunun yoklama denilen metal uç kısımları kullanılır. Farklı uçlardan yararlanılarak gideri açmaya çalışmak, olası boru zararının önüne geçer.

Mutfak gideri: Yemek yağlarının neden olduğu kötü koku ve tıkanmalar kısa sürede su jeti makinesiyle temizlenmektedir. Bu temizlik işlemini ortalama 5 yıl arayla yaptırdığınız takdirde mutfak giderinde sıkıntı yaşanmamaktadır.

Pis su gideri: Bütün atık su tahliye borularına verilen isim pis su gider borularıdır. Ev ya da iş yeri gibi alanlarda mevcut olan pis su giderlerinde yaşanan tıkanmaları kırmadan açıyoruz.

 

The post Su Gideri Açma first appeared on İstanbul Elektrik Servisi 7/24 hizmet.

]]>
https://www.ustaelektrikci.com/su-gideri-acma/feed/ 1
Klima bakımı https://www.ustaelektrikci.com/klima-bakimi/ https://www.ustaelektrikci.com/klima-bakimi/#respond Fri, 21 Feb 2020 17:15:42 +0000 http://www.ustaelektrikci.com/?p=685 Usta Elektrikçi Firması Klima bakımı ve montaj işlerinizde yanınızda Klima daha Önceleri Zengin Ailelerin yada lüks işyerlerinde yazları Bir prestij olarak görülüyordu Artık Günümüzde Fiyatların Düşmesi ile beraber Bazı şehirlerimizde Otobüs duraklarında bile bulunmaktadır. Aşşağıda vericeğimiz Bilgilerde Klima montajı ve bakımı hakkında Detaylı Bilgiler Sahibi olucak Size özel Çözümleri Arıyacağız. Klima bakımı ne zaman yapılır, […]

The post Klima bakımı first appeared on İstanbul Elektrik Servisi 7/24 hizmet.

]]>
Usta Elektrikçi Firması Klima bakımı ve montaj işlerinizde yanınızda

Klima daha Önceleri Zengin Ailelerin yada lüks işyerlerinde yazları Bir prestij olarak görülüyordu Artık Günümüzde Fiyatların Düşmesi ile beraber Bazı şehirlerimizde Otobüs duraklarında bile bulunmaktadır. Aşşağıda vericeğimiz Bilgilerde Klima montajı ve bakımı hakkında Detaylı Bilgiler Sahibi olucak Size özel Çözümleri Arıyacağız.

Klima bakımı ne zaman yapılır, hijyenik bakım için ne yapılmalıdır gibi konular için Usta elektrikçi ile görüşme sağlanması idealdir. Mevsim bakımları, motor ve iç hazne bakımları, filtre bakımı gibi her ayrıntı, Usta elekrikçi Servis elemanları tarafından yapılır. Kontroller, ünitelerin iç ve dış temizlikleri, klima gazı dolumu gibi konuların tamamı, klima bakımında yapılır. Peki klima bakımı nasıl yapılmalı?

 Cihazın bakımı nasıl yapılır?

Klima bakımları yapılırken hava filtresi ile hava akımını destekleyen filtreler temizlenir. Kimyasal temizleme maddeleri ve yöntemleri uygulanarak, bakteri ve çeşitli mikroorganizmalardan arındırılmış kaliteli havanın solunması sağlanır.

Klima Elektrik tesisatı montajı

Klima montajı için elektrik tesisatı Ev yada İşyeri için aldığınız  klimanın montajı  yapıldı ancak yetkili servis biz elektriğe karışmıyoruz diyip gitti.

Biz Usta Elektrikçi olarak gelip  BTU farkı olamadan klima için buattan hat çekip sigorta takarak klimanın Çalışmasını Sağlıyoruz , Servisler Genelde klima modülünü   kombinin üstüne yada yanında  monte ederler. Kombinin  için çekilen elektrik hatları bazı binalarda yetersiz geldiğinden Dairenin Ana buatından Yeniden Kablo hattı çekilmesi gerekmetedir..

Klima elektrik hattı Buattan sigortaya kadar 3×1,5 kablo var ve kombi için bu hat Btu yüksek klimalarda Sağlıklı olmayacaktır Btu farkı olmaksınız 3*2.5  kablo kullanıyoruz. Bunu Yapmamızın Nedeni ileride Herhangi bir Ark kısa devre yada kabloda ısınmayı engellemek ileride klimanızı değiştirseniz Bile aynı Kablo tesisatına Bağlantı yapabilirsiniz.

 • Bina içerisinde hatdı çekili bir buatdan alınmalıdır.
 • Klimanın gücüne göre kablo kesiti  belirlenmelidir.
 • Klimanın gücüne göre sigorta takılmalıdır.
 • Cihaz mutlaka topraklı hatla beslenmelidir.

 

Klima  Montaj ve bakım Hizmetleri için Usta elektrikçi

Klima bakımı nasıl yapılmalı konusunda özen gösterilmesi gereken iki husus bulunmaktadır. Bunlardan ilki; hava akımını destekleyen filtrelerin kurutulmasında güneşte kurutma veya asılarak kurutma yöntemlerinin uygulanmasıdır. Hava filtrelerinin temizliği Klimanızın Isıtma ve Soğutma Sürelerine Etki edicektir bakımları zamanında yapılan klimalar enerji verimliliği açısından oldukça tasarruflu çalışıcaktır.

 • Tazikli Su  altında yıkama işlemi yapılır.
 • Elektrik süpürgesi yardımıyla tozdan arındırılarak, temizlenebilir.
 • Sıcak suyla temizlendiğinde, su sıcaklığının 50 dereceyi geçmemesi gerekir.
 • Hava filtreleri yıkanırken çitilenmemelidir.
 • Güneşte kurutma yapılmamalıdır.
 • Hava filtreleri asılarak kurutulmamalıdır.
 • Klimalar hiçbir şekilde filtresiz çalıştırılmamalıdır.

Bakımları Bitirilen klimanın Kontol edilmesi gerekmektedir

Evaparatör- kondaserin özel ısı eşanjör deterjanıyla temizlenmesi. Basınçlı hava ya da suyla temizlenir.

R- 22 gazının yüksek- alçak basınç değerleri kontrol edilir. Elektrik tesisatları, V otamat, Voltaj- akım değerleri kontrol edilir.

Soket bağlantılarının tamamı kontrol edilir.

Drenaj tavası ile drenaj hattının temizliği yapılır.

Fanların ve tüm pervanelerinin temizliği yapılır.

Duyu yöntemiyle ses kontrolü sağlanır.

Görüntü kontrolü yapılır. Eksik gaz şarjı tamamlanır.

The post Klima bakımı first appeared on İstanbul Elektrik Servisi 7/24 hizmet.

]]>
https://www.ustaelektrikci.com/klima-bakimi/feed/ 0
Görüntülü Diafon Kurulumu https://www.ustaelektrikci.com/goruntulu-diafon-kurulumu/ https://www.ustaelektrikci.com/goruntulu-diafon-kurulumu/#respond Sun, 16 Feb 2020 14:10:07 +0000 http://www.ustaelektrikci.com/?p=665 Teknoloji Gelişmesi ile  Bina ihtiyaçlarıda Değişmektedir Müstakil evlerde bulunan kapı Zilleri Bile Artık Görüntülü yada Bas konuş Sistemine Geçmek Zorunluluğunda Kalmıştır Günümüz teknoloji çağı olduğundan ve Sürekli Artan Güvenlik risklerinden dolayı Sitelerde Dahi Güvenlik olsa bile insanlar ek güvenlik için Kapı Zil sistemlerini Görüntülü yada Görüntüsüz sisteme çeviriyorlar. Kapınıza gelicek Art niyetli insanları uzak tutmak […]

The post Görüntülü Diafon Kurulumu first appeared on İstanbul Elektrik Servisi 7/24 hizmet.

]]>
Teknoloji Gelişmesi ile  Bina ihtiyaçlarıda Değişmektedir Müstakil evlerde bulunan kapı Zilleri Bile Artık Görüntülü yada Bas konuş Sistemine Geçmek Zorunluluğunda Kalmıştır Günümüz teknoloji çağı olduğundan ve Sürekli Artan Güvenlik risklerinden dolayı Sitelerde Dahi Güvenlik olsa bile insanlar ek güvenlik için Kapı Zil sistemlerini Görüntülü yada Görüntüsüz sisteme çeviriyorlar. Kapınıza gelicek Art niyetli insanları uzak tutmak için Bu teknoloji harikası Zil tesisat Sistemlerini kullanmakta gayet haklılar.

Görüntülü interkom sistemleri, geleneksel apartman konuşma sistemlerinden farklı olarak, kapıdaki misafirleriniz ile görüntülü olarak da iletişim kurmanıza imkan sağlar. Üstelik sadece giriş kapısına değil, binanın etrafına yerleştirilmiş güvenlik kameralarının görüntülerine de ulaşılabilir ve güvenliğinizi arttırabilirsiniz.

Görüntülü Diafon Sistemlerinde Belli Başlı Markalar Çeşitli Fiyatlar bulunmaktadır Görüntülü Diafon Sistemlerinin kurulumları şemaları Binadaki Daire sayısına göre değişmektedir.

Görüntülü interkom sistemleri diğer dairelerle görüntülü ve sesli olarak iletişim kurmanıza olanak sağlar ve hem ip tabanlı hem de analog tabanlı olarak kullanılabilir. Her iki türde de tek kablo üzerinden ses, görüntü ve enerji aktarılabilmesi sayesinde hızlı ve kolay kurulum yapılabilirken, aynı zamanda kablolama maliyeti de düşürülür.

Görüntülü Diafon kurulum yapılmadan önce fizibilite yapılması gerekmektedir Görüntü Aktarım Kabloları özel malzemeden imal edildiğinden Dolayı Hesaplamaların gayet nizami şekilde yapılması Maliyet açısından önemlidir.

Görüntülü diafon üreten Bazı markalar Aşşağıda Listelenmiştir.

 • Audio
 • Netelsan
 • Na-de
 • Multitek
 • Karel

 

Yukarıda Yazılı olan Markaların ürünleri uzun ömürlü ve Size Sorun çıkarmayacak Yıllarca kullana biliceğiniz paketleri bulunmaktadır Markaların Fiyat polikaları değişmektedir Ne kalite’de ürün istiyorsanız Bütçenize uygun Çözümler için Teklif ve keşif hizmeti almanız gerekmektedir.

The post Görüntülü Diafon Kurulumu first appeared on İstanbul Elektrik Servisi 7/24 hizmet.

]]>
https://www.ustaelektrikci.com/goruntulu-diafon-kurulumu/feed/ 0
Kombi Petek temizliği https://www.ustaelektrikci.com/kombi-petek-temizligi/ https://www.ustaelektrikci.com/kombi-petek-temizligi/#comments Wed, 15 Jan 2020 13:42:36 +0000 http://www.ustaelektrikci.com/?p=644 Kombi Petek temizliği Usta Elektrikçi Üstün Alman Teknoloji Markası olan ROTHENBERGER Ropuls eDM Petektemizleme Makinasıni Kullanmaktadır.       Yıllarca kullanılan peteklerin, kombilerin zamanla bakıma, temizliğe ihtiyacı vardır. kimi kişiler tarafından petek temizliği yoktur, yalandır gibi hikayeler anlatılabilir. Zira biz de bu sözleri çok duyduk. Petek çürür, delinir gibi yanlış sözler size de gelebilir. Bu […]

The post Kombi Petek temizliği first appeared on İstanbul Elektrik Servisi 7/24 hizmet.

]]>
Kombi Petek temizliği

Usta Elektrikçi Üstün Alman Teknoloji Markası olan ROTHENBERGER Ropuls eDM Petektemizleme Makinasıni Kullanmaktadır.

 

 

 

Yıllarca kullanılan peteklerin, kombilerin zamanla bakıma, temizliğe ihtiyacı vardır. kimi kişiler tarafından petek temizliği yoktur, yalandır gibi hikayeler anlatılabilir. Zira biz de bu sözleri çok duyduk. Petek çürür, delinir gibi yanlış sözler size de gelebilir. Bu tür yanlış bilgilere netlikle itibar edilmemelidir. Usta Elektrikçi firmamızın tecrübesine güvenebilirsiniz.

Yerden Isıtmlalı Sistemler’de Tam verim Alınmaktadır.

gerçekte bu tür temizliğin ana konusu kalorifer tesisatı temizliğidir. Çünkü asıl kirlilik peteklerde değil tesisatlarda olur. balçık, kireç, çeper Çoğunlukla plastik borularda olur. Bakır boru sistemleri netlikle hijyen gerektirmez. Çünkü bakır boru pislenmez. Bu vakte kadar temizlediğimiz hiç bir bakır borudan pislik gelmemiştir.

Peteklerde savunma için Lüzumlu yağ Mevcut, bu yağ yapılan çalışma ile beraber netlikle petekten çıkmaz ve sistemde kalır. Bunun dışındaki yanlış Sözler sizlerin kafasını karıştırmasın. Burada deneyimlerimize dayanarak en doğru işlemi gerçekleştirmekteyiz.

Uygulama avantajları

 • Üç Emniyet uygulamaları ve erk verimliliği:
 • Zemin / ısıtma ve kassan yıkama
 • İçme suyu tesatı yıkama DIN 1988-2 ye göre
 • İçme su tesisatı desenfekte etme
 • Kompakt Ebat ve elverişli şasi
 • Nakliye esnasında ve sitede basit kullanım

Petek Temizleme ve Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

1. Müşterilerimizin mekanlarına gittiğimizde öncelikle tesisat, vanalar, kombi ve petekler gözden geçirilir. Kaçak veya Onarım gerektiren ameliye varsa yapılır.

2. Lüzumlu kontroller yapıldıktan sonra petek temizleme makinanın tesisata monte edilmesi için Lüzumlu mekan belirlenir. Çoğunlukla banyo veya mutfakta Veyahut balkonda bulunan kollektör, radyatör veya havlupan sökülür.

3. Petek temizleme işleminde netlikle mekan kirletilmez.

4. Gider için Lüzumlu olan lavabo, tuvalet Veyahut wc gibi yerler seçenek edilir. 10–15 metre uzunluğunda gider hortumlarımız mevcuttur.

5. Petek temizleme işlemi 2 aşamadan oluşur:

1. aşamada peteklerin ve tesisatların üst boru sistemleri temizlenir.

2. aşamada ise tesisat borularının alt kısımları temizlenir.

6. Çoğunlukla burada Mühim olan nokta şudur: Kombi petek tesisatında pislik, çamur, çeper olur. Buna nazaran radyatör peteklerinde pek Çok pislik olmaz. çünkü ikili yıkama çok ehemmiyetlidir.

7. sıhhatli bir petek temizleme işleminde Müsait makina ve teçhizat seçimi büyük Ehemmiyet taşımaktadır. Basınç değeri 2 BAR’dan yüksek olan bir petek temizleme makinasının kombiye ziyan Eda olasılığı yüksektir. Bu hususta tesisatınızın ziyan görmemesi için en Müsait petek temizleme makinası ve ekipmanları ile hizmet veriyoruz.

8. Temizliğin tamamlanması Çoğunlukla 1–2 saat sürmektedir.

9. Petek temizleme, kombi bakımı, yerden ısıtma sistemleri temizliği alanında, nitelikli makina, malzeme ve ekipmanlarımızla uzun senelerin tecrübesi ile hizmet veriyor, Usta Elektrikçi petek temizleme ve kombi bakımı alanında önder firmalardan birisi olarak alıcı memnuniyet odaklı iddiamızı sürdürmekteyiz. Petek temizliği yaptırmadan Evvel uzman tesisat ustalarımızla görüşebilir, kafanıza takılan bütün sorulara Cevap alabilirsiniz.

TEMİZLENMEYEN PETEKLERİ DERT ETMEYİN

Bütün İşlemlerimiz Bittikden Sonra Tesisatınıza Sıcak su verilir ve Termal kamera ile sıcaklık değerleri kontrol edilir.

 

Zamanında temizliği yapılmayan petekler kullanamayacağınız ve verim alamayacağınız duruma gelebilir ve sıfırları ile değiştirmek zorunda kalabilirsiniz.

Firmamıza ulaşmanız durumunda adresinize gelen uzman usta veya ustalar vasıtasıyla peteklerinizin kontrolü yapılmaktadır. Temizlenme zamanlarının gelip gelmediği kontrol edilmekte, zamanı gelen petekler ve yapılması gerekenler hakkında tarafınıza ayrıntılı bilgilendirme yapılmaktadır. Temizleme zamanı gelmesine rağmen temizlenmeyen petekler nedeniyle daha fazla para ödemek ve üşümek zorunda kalmayın.

Temizlik öncesi ve sonrasında peteklerdeki durum

Sol taraftaki görselde temizlik öncesinde kir tabakası sebebiyle yeterince ısınmayan ve temizlik sonrasında ise iç yüzeyi kir tabakasından arındırılmış petekleri görebilirsiniz. Böylece hem tasarruf edecek hem de daha çok ısınacaksınız.

Daha Detaylı Bilgi almak k için Google Maps Kodu ile İşyerimize Gelebilirsiniz


The post Kombi Petek temizliği first appeared on İstanbul Elektrik Servisi 7/24 hizmet.

]]>
https://www.ustaelektrikci.com/kombi-petek-temizligi/feed/ 9
Elektrik Panosu Montajı https://www.ustaelektrikci.com/elektrik-panosu-montaji/ https://www.ustaelektrikci.com/elektrik-panosu-montaji/#respond Wed, 26 Jun 2019 19:12:28 +0000 http://www.ustaelektrikci.com/?p=615 Elektrik Pano Montaj ve Demontaj işlemi Bütün İşletme ve Binalarda Yeni Yönetmelikle belirlenen kurallar vardır Bunlardan Bazıları Eski Tip Saat Ve Sigortaların Yeni tiplerle Değiştirilmesi Reaktif panoların ölçümleri Kondansatörlerin Kuruyup kurumadıklarının kontrol edilmesi Her şebekenin Kaçak Akım Rolesi İle Desteklenmesi Varsa Jeneratörlerin 2 Senede’bir Güç ölçümünün yapılması   Eski Tip Saatlerin Değişimi Bağlı Bulunduğunuz Hizmet […]

The post Elektrik Panosu Montajı first appeared on İstanbul Elektrik Servisi 7/24 hizmet.

]]>
Elektrik Pano Montaj ve Demontaj işlemi

Bütün İşletme ve Binalarda Yeni Yönetmelikle belirlenen kurallar vardır Bunlardan Bazıları

 1. Eski Tip Saat Ve Sigortaların Yeni tiplerle Değiştirilmesi
 2. Reaktif panoların ölçümleri Kondansatörlerin Kuruyup kurumadıklarının kontrol edilmesi
 3. Her şebekenin Kaçak Akım Rolesi İle Desteklenmesi
 4. Varsa Jeneratörlerin 2 Senede’bir Güç ölçümünün yapılması

 

Eski Tip Saatlerin Değişimi Bağlı Bulunduğunuz Hizmet aldığınız Firma Yapmaktadır bunun için Elektrikçinin yetkisi yoktur.

Bazı Binalarda karşılaştığımız porselen sigortalar yeni yönetmeliğe uymamaktadır bunların değişimi Zorunludur.

İşyerinizde Trifaze Sanayi Elektriği Kullanıyorsanız Belli Kw üstünde elektrik kullanıyorsanız Reaktif Panoya ihtiyacınız olucaktır. Reaktif panoların Senede 1 kez Bakımı yapılması gerekmektedir Bakımı yapılmayan reaktif panoların Ölçümlerde Hata yapması Kaçınılmazdır Hata yapan bir reaktif pano Sizin Kaçak Elektrikden Dolayı Reaktif Cezası ödemenize yol açıcaktır. Panolarınız Ölçümlerini Yaptırmayı unutmamalısınız.

Kaçak Akım Rolesi Yeni Bütün Binalarda Zoruludur Kaçak akım rolesi ne işe yarar Daire içerisindeki yüksek akım kullanmalarında Ani Elektrik Düşme veya yükselmelerinde Elektrik Çarpmalarında Kaçak akım Rolesi Şebeke Elektriğini Kestiğinden Dolayı Hem can hem mal güvenliğini Sağlamaktadır Kaçak akım rolesi Bina girişinde Elektrik Saatin hemen yanında Bulunmaktadır Evinizdeki bir Sigorta Attığında Mutlaka kaçak akım rolesinide Daire Girişinden kontrol edin Eğer Role Atmamışsa Yüksek ihtimal ile Bozulmuştur Kaçak akım rolelerinin Ömrü ortamala 3 senedir.

Jeneratörlerin Güç Ölçümleri Sürekli Kullanılan Jeneratörler Aynı Araç motorları Gibi ömürleri vardır Bakımsız jeneratörlerin Güç verimliliği Zamanla Düşer Şebekenize Yeterli Elektriği veremiyceğinden Isınma motorda yatak Sarmasına Kadar gidicek Durumlar ortaya çıkar jeneratörlerin Güç ölçümlerini Her Genel bakımda Kontrol Edilmesi gerekmektir.

Usta Elektrikçi Size Bu konularda yardımcı olmayı garanti eder Kendi Alanında Uzmanlamış Ekip arkadaşlarımız bulunmaktadır. Reaktif pano problemleri ve jeneratör Hizmetleri için 3 Gün önceden Randevu Almanız gerekmektedir Acil Problemleriniz Mesai Saatleri içerisinde Yardımcı olabilir.z

The post Elektrik Panosu Montajı first appeared on İstanbul Elektrik Servisi 7/24 hizmet.

]]>
https://www.ustaelektrikci.com/elektrik-panosu-montaji/feed/ 0
Elektrikli Şofben Montajı https://www.ustaelektrikci.com/elektrikli-sofben-montaji/ https://www.ustaelektrikci.com/elektrikli-sofben-montaji/#comments Tue, 02 Apr 2019 15:11:14 +0000 http://www.ustaelektrikci.com/?p=580 Elektrikli Şofben Montajı Elektrikli su ısıtıcaları (şofben ve termosifon)uzun zamandır hayatımızı kolaylaştıran cihazların başında gelmekte.Bu cihazların alındıktan sonraki süreçte montaj ve arıza işleri ciddi bilgi ve tecrübe gerektiren bir iştir.       Elektrik tesisatçınız ustaişleri olarak sofben ve termosifon montajı işlerini arızalarını en kısa sürede ve olması gerektiği gibi en doğru şekilde yapıyoruz. Termisifon […]

The post Elektrikli Şofben Montajı first appeared on İstanbul Elektrik Servisi 7/24 hizmet.

]]>
Elektrikli Şofben Montajı

Elektrikli su ısıtıcaları (şofben ve termosifon)uzun zamandır hayatımızı kolaylaştıran cihazların başında gelmekte.Bu cihazların alındıktan sonraki süreçte montaj ve arıza işleri ciddi bilgi ve tecrübe gerektiren bir iştir.

 

 

 

Elektrik tesisatçınız ustaişleri olarak sofben ve termosifon montajı işlerini arızalarını en kısa sürede ve olması gerektiği gibi en doğru şekilde yapıyoruz.

Termisifon ve şofben montajı yapılırken yapılan hataların başında cihazın elektrik şebekesinden yüksek güç çektiği dikkate alınmadan akım hesabı yapılmadan amper değeri çok yüksek yada çok düşük güçte sigorta ile montajı yapılmasıdır.

Bu ne gibi sorunlara yol açar kısaca anlatırsak düşük güçlü sigorta ile montajı yapılan cihaz çalıştırıldığında termisifon veya şofbenimiz fazla akım çekeceğinden verimli bir çalışma yapamayacak ve devamlı sigorta attıracaktır.Amper değeri yüksek olan sigorta takıldığında ise cihazda herhangi bir sorun olduğunda veya arıza esnasında sigorta atmayarak cihaz çalışmaya devam edecek ve ciddi can ve mal kayıplarına yangına tesisat arızalarına sebep olacaktır.

Elektrik ustanız olarak cihazın tipine modeline tesisat durumuna göre en doğru montajı gerçekleştiriyoruz ve ileri ki zamanda olası muhtemel sorunları en minumuma indiriyoruz.Montaja başlamadan önce elektrik tesisatınızı su tesisatınızı kontrol ediyor uygun malzemeyi seçerek doğru montajı uyguluyoruz.

Tesisatınız ile alakalı herhangi bir sorun montaja engel bir durum var ise siz değerli müşterimizle paylaşıyor ve çözüm yoluna gidiyoruz.Elektrikli şofben,elektrikli termisifon montaj ve arıza işlerinizde elektrik ustanız usta işlerinden destek alabilirsiniz.

 Detaylı Bilgilendirme

1) ŞOFBEN SUYU ISITMIYOR İSE ?

1) Şofbene enerji gelmiyor olabilir.
2) Kademe anahtarı arızalı olabilir.
3) Su basıncına basan sivic arızalı olabilir.
4) Termostat arızalı olabilir.
5) Şofben içinde akın taşıyan kablolar kopmuş veya yerinden çıkmış olabilir.
6) Isıtıcı arızalı olabilir.

2) ŞOFBEN SUYU AZ ISITIYOR ?

1) Isıtıcılardan birine enerji gelmiyor olabilir.
2) Kademe anahtarı arızalı olabilir.
3) Su basıncı ile çalışan siviclerden biri arızalı olabilir.
4) Isıtıcılardan 2 side kopuk ve enerji devresini su üzerinden tamamlıyor olabilir.
5) Fiskiye delikleri çok geniş olabilir.
6) Isıtıcılar kireç kaplamış olabilir.

3) ŞOFBEN İÇİNDEN SU AKITIYOR ?

1) Sivicleri çalıştıran diyafram delinmiş olabilir.
2) Su kabı delinmiş olabilir.

4) ŞOFBEN SİGORTA ATTIRIYOR ?

1) Akım taşıyan kablolarda kısa devre olmuş olabilir.
2) Rezinstansta kısa devre vardır.

Elektirikli Şofben Montaj, Elektrikli Termosifon Montaj

 Püf Nokta:   Fayans delmeden önce matkap ucunu matkapa takmadan elinize çekiç alın. Deleceğiniz yere matkap ucunu hafif döndürerek küçük bir çukurluk yaratın. Matkap ucuna çekiç ile küçük vuruşlar yaparken hafif hafif ucu döndürün ve yer belirginleşsin.

 Dip Not:  Fayans delerken matkabı önce darbesiz kısımda çalıştırın. Fayansı geçtikten sonra darbeli özelliğine geçin. Bu sayede fayansta kırılma çatlama olmayacaktır.

 

The post Elektrikli Şofben Montajı first appeared on İstanbul Elektrik Servisi 7/24 hizmet.

]]>
https://www.ustaelektrikci.com/elektrikli-sofben-montaji/feed/ 2