Duvara Tv Montajı

Duvara LCD  LED Tv Montajı

Duvara Tv Montajı Teknolojinin Gelişmesi ile birlikte Televizyonların tüplü teknoloji yerine Liquid Crystal Display ve LED sistemine geçmesiyle beraber TV’nizi bir resim gibi duvara monte edilmesi mümkündür. Bunun yanında, aynı zamanda kabloları da gizleyen şık TV destekleri ve kanalar satın alabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse Tv’nizi Sabit yada Sağa sola yukarı aşşağı şekilde ayarlanabilir aparatlar mevcuttur, bu yüzden ihtiyacınıza göre ilk olarak hangi tür sistem kullanmak istediğinize karar vermeniz gereklidir.

Dikkat edilecek noktalar

Televizyonun Montaj edileceği yerin Doğru seçilmesi önemlidir. Duvara delik delmeden önce, delik açmak istediğiniz yerde su ve gaz boruları ya da elektrik kabloları bulunmadığından emin olun. Gizli boruların ya da kabloların yerini tespit etmek için özel elektronik dedektörlerimiz mevcuttur.

 • TV duvara montaj ölçüleri
 •  TV DUVAR ASKI Aparatı MONTAJI NASIL YAPILIR
 • Vestel TV duvara montaj NASIL YAPILIR
 • Arçelik TV duvara montaj
 • TV duvara montaj ücreti
 • TV Duvara Montaj NASIL yapılır
 • TV DUVAR ASKI APARATI montajı nasıl yapılır
 • Samsung TV Askı Aparatı MONTAJI

Doğru Yerlerin işaretlenmesi

Duvara Tv Montajı TV’nizi nereye monte etmek istediğinize karar verin. Duvara düz olarak yerleştirebilir ya da dönerek ya da eğilerek ayarlanmasını sağlayabilirsiniz. Bu, farklı konumlardan en iyi görüntü açısını bulmak için faydalı olabilir (örneğin Salondan veya Mutfakdan).

Doğru yükseklik belirlenmesi

Düz ekranlı bir TV’nin yer zeminden 50 ila 60 cm yukarıda olmasıdır. Tabii bu, Bu Sizin tercihinize bağlıdır tavan yüseklikleri dairelerde farklılıklar gösterir. Montaj yapılmadan önce Tv nizin boyularına Göre Sizin görme açınıza Bağlı olarak tv kutusunu Demo olarak duvarda tutarak en net sonucu olabilirsiniz.

Destekler ağırlığı taşıyabilir mi?

Sabit Duvar Askı Aparatı Sadece TV’nizin boyutuna ve ağırlığına uygun destekler satın alın (Desteklerin Tv’nize uygun olup olmadığını bize bildirin.). Düz ekranlı televizyonunuzun kılavuzunu okuyun ve verileri karşılaştırın. İyi kaliteli Dübel ve Vidalarak kullanılır.

Duvara uzaklık Önemli

LCD’nizi duvara yakın monte edebilirsiniz, ancak bu, ekranın konumunu ayarlayamayacağınız anlamına gelir. LCD TV’nin ısı ürettiğini unutmayın; ekran ile duvar arasında daha geniş bir boşluk olması, daha iyi bir havalandırma sağlar. Bu aynı zamanda toz birikintilerinin duvarda koyu konveksiyon lekelerine neden olma olasılığını azaltır ve ekranın açısını yatay ve dikey olarak ayarlamanıza olanak verir.

TV VESA montaj boyutu ölçülür.

Duvara montaj desteğini doğru seçmek için, LDC TV’nizin arkasındaki vida delikleri arasındaki mesafeyi ölçün. En yaygın boyutlar, merkezden merkeze 10 x 10 cm ve 20 x 10 cm’dir.

Son olarak Kablolar gizlenir

 

Elektrik kablosu ve anten kablosunun yanı sıra, düz ekranlı TV’nizi örneğin DVD oynatıcılar, oyun konsolları, uydu alıcıları ve dijital set-üstü kutuları gibi diğer ekipmana bağlamak için çoğunlukla bir kaç diğer kablo daha kullanılır. Bu cihazlar çoğu kez zemindeki bir dolapta bulunur, bu nedenle TV’ye giden kabloları geçirmek için en iyi yolu bulmanız gereklidir. Bunu yapmanın iyi bir yolu, kabloları düzgün bir şekilde döşemek ve görünmemelerini sağlamak için bir kablo kanalı kullanmaktır. Diğer bir seçenek ise, ekipmanı taşıyan bir rafa sahip bir TV desteği kullanmaktır.

6 Comments

 1. Gülçin ****

  Kendi aldığımız apartan çıkan kullanma talimatına göre kendimiz yapmaya çalıştık montajı duvarı berbat ettik biraz daha çaba gösterip montaj yaptık sonunda aksam tv izlerken televizyon duvardan düştü ve ekranı kırıldı 1800 tl ekran parası istiyor servis şuanda hem duvardan hem tv den olduk 🙁

 2. Ceren Özdemir

  Duvara Tv montajı yaptırdım çok hızlı servisleri var duvar gaz beton olmasına rağmen sorun değil dediler apartı montaj yaptıkdan sonra ustanın barfisk çekmesi ve sağlamlık testi yapmasını takdirle karşıladım 🙂

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir