Şofben Montajı

Elektrikli Şofben Montajı

Elektrikli su ısıtıcaları (şofben ve termosifon)uzun zamandır hayatımızı kolaylaştıran cihazların başında gelmekte.Bu cihazların alındıktan sonraki süreçte montaj ve arıza işleri ciddi bilgi ve tecrübe gerektiren bir iştir.

 

 

 

Elektrik tesisatçınız ustaişleri olarak sofben ve termosifon montajı işlerini arızalarını en kısa sürede ve olması gerektiği gibi en doğru şekilde yapıyoruz.

Termisifon ve şofben montajı yapılırken yapılan hataların başında cihazın elektrik şebekesinden yüksek güç çektiği dikkate alınmadan akım hesabı yapılmadan amper değeri çok yüksek yada çok düşük güçte sigorta ile montajı yapılmasıdır.

Bu ne gibi sorunlara yol açar kısaca anlatırsak düşük güçlü sigorta ile montajı yapılan cihaz çalıştırıldığında termisifon veya şofbenimiz fazla akım çekeceğinden verimli bir çalışma yapamayacak ve devamlı sigorta attıracaktır.Amper değeri yüksek olan sigorta takıldığında ise cihazda herhangi bir sorun olduğunda veya arıza esnasında sigorta atmayarak cihaz çalışmaya devam edecek ve ciddi can ve mal kayıplarına yangına tesisat arızalarına sebep olacaktır.

Elektrik ustanız olarak cihazın tipine modeline tesisat durumuna göre en doğru montajı gerçekleştiriyoruz ve ileri ki zamanda olası muhtemel sorunları en minumuma indiriyoruz.Montaja başlamadan önce elektrik tesisatınızı su tesisatınızı kontrol ediyor uygun malzemeyi seçerek doğru montajı uyguluyoruz.

Tesisatınız ile alakalı herhangi bir sorun montaja engel bir durum var ise siz değerli müşterimizle paylaşıyor ve çözüm yoluna gidiyoruz.Elektrikli şofben,elektrikli termisifon montaj ve arıza işlerinizde elektrik ustanız usta işlerinden destek alabilirsiniz.

 Detaylı Bilgilendirme

1) ŞOFBEN SUYU ISITMIYOR İSE ?

1) Şofbene enerji gelmiyor olabilir.
2) Kademe anahtarı arızalı olabilir.
3) Su basıncına basan sivic arızalı olabilir.
4) Termostat arızalı olabilir.
5) Şofben içinde akın taşıyan kablolar kopmuş veya yerinden çıkmış olabilir.
6) Isıtıcı arızalı olabilir.

2) ŞOFBEN SUYU AZ ISITIYOR ?

1) Isıtıcılardan birine enerji gelmiyor olabilir.
2) Kademe anahtarı arızalı olabilir.
3) Su basıncı ile çalışan siviclerden biri arızalı olabilir.
4) Isıtıcılardan 2 side kopuk ve enerji devresini su üzerinden tamamlıyor olabilir.
5) Fiskiye delikleri çok geniş olabilir.
6) Isıtıcılar kireç kaplamış olabilir.

3) ŞOFBEN İÇİNDEN SU AKITIYOR ?

1) Sivicleri çalıştıran diyafram delinmiş olabilir.
2) Su kabı delinmiş olabilir.

4) ŞOFBEN SİGORTA ATTIRIYOR ?

1) Akım taşıyan kablolarda kısa devre olmuş olabilir.
2) Rezinstansta kısa devre vardır.

Elektirikli Şofben Montaj, Elektrikli Termosifon Montaj

 Püf Nokta:   Fayans delmeden önce matkap ucunu matkapa takmadan elinize çekiç alın. Deleceğiniz yere matkap ucunu hafif döndürerek küçük bir çukurluk yaratın. Matkap ucuna çekiç ile küçük vuruşlar yaparken hafif hafif ucu döndürün ve yer belirginleşsin.

 Dip Not:  Fayans delerken matkabı önce darbesiz kısımda çalıştırın. Fayansı geçtikten sonra darbeli özelliğine geçin. Bu sayede fayansta kırılma çatlama olmayacaktır.

 

6 Comments

  1. Selim ****

    Firmayı şofben montajı aradım 30 dakikada gelip bağladılar ben uzun sürücek sandım elektrik hattını çekip sigorta taktılar sorunsuz kullanıyorum şimdi teşşekürler usta elektrikçiye

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir