Aydınlatma Sistemleri

İş ya da sosyal hayatımızda önemli bir yere sahip olan aydınlatma sistemleri akla gelebilecek olan her türlü bölge ya da alanlarda kullanılabilmektedir. Kimi zaman sokaklarda, kimi zaman ev alanlarında ve kimi zaman ise çeşitli fabrika alanlarında aydınlatma türleri yaygın olarak tercih edilmektedir. Ancak son yıllarda yaygın olarak tercih edilmekte olan aydınlatma türleri arasında LED sistemleri gelmekte ve bu sistemler Light Emitting Diode kelimelerinin kısaltması olarak bilinmektedir. Ofis ortamlarında, cadde ve sokak alanlarında, park alanlarında ve de otomotiv sanayisinde yaygın olarak kullanılan LED aydınlatmalar, ışık yayan elektronik devre elemanları olarak açıklanabilmektedir. Aynı zamanda daha tasarruflu olmayı sağlayan sistemler, çeşitli sebeplerden dolayı arızalanabilmekte ve bunun sonucunda elektrik tesisatı hizmeti sunan firmalara ihtiyaç duyulmaktadır.

Led aydınlatma Tesisatı

LED Aydınlatma Sistemleri Özellikleri Nelerdir?
Kullanılacak olan alanların daha estetik görünmesini sağlamakta olan LED aydınlatma sistemleri aynı zamanda gerekli olan parlak görünümünde net olmasına imkân tanımaktadır. Alanında uzman personeller ile birlikte sağlamış olduğumuz hizmetlerde, çeşitli aydınlatma malzemelerinin elde edilmesi ve de gerektiği durumlarda bakım ya da onarım işlemlerinin gerçekleştirilmesini sağlamaktayız. Ev alanlarında kullanılabilen bu sistemler, aynı zamanda ofis ya da büro tarzı alanlarda da kullanılabilmektedir. Günümüzde hizmet vermekte olan farklı fabrika alanlarında da kullanılabilen LED sistemleri, doğal ışıkları yaymakta ve zararlı gazları bünyesinde barındırmamaktadır. Kırmızı, yeşil ve mavi renkleri ile karıştırılarak elde edilecek olan ışıklandırmalar, aynı zamanda alanların daha kaliteli görünmesini de sağlamaktadır.

Aydınlatma Sistemleri İçin Sunulan Tamir Hizmeti Fiyatları
İşinin ehli personel kadromuz ve üst teknolojik cihazlar kullanılarak sağlamakta olduğumuz aydınlatma sistemleri tamir hizmetlerinde, yer alan fiyatlar farklılık göstermektedir. Kimi zaman yanlış kullanım, kimi zaman ise uzun soluklu kullanmalara bağlı olarak meydana gelebilecek arızalarda, işinin ehli ve de yeterli deneyime sahip olan şirketlerden yardım alınması gerekmektedir. Söz konusu olan durumlar için sağlamakta olduğumuz tamir hizmetlerinde, en kısa süre içerisinde müdahale yapılmakta ve aydınlatma cihazlarında yer alan sorunlar çözülmektedir. Cihazların özelliklerine göre değişen ücretler, firmamız tarafınca indirimli olarak da sunulabilmektedir.

LED NEDİR?
LED Aydınlatma Teknolojisi,enerji tasarruflu aydınlatmada son olarak teknolojidir. LED ‘Işık
yayan Diyot’, elektriği ışığa dönüştüren yarı iletken cihaz anlamına gelir.LED aydınlatmanın
düşük enerji tüketimi ve uzun ömrü yardımıyla geleneksel aydınlatmaya gore çok daha
ekonomiktir.

LED Aydınlatma Sistemleri nasıl Çalışır?
Işık saçan diyotlardan oluşan LED sistemlerin temelinde elektriğin ışığa çevrilmesi . Işık kaynağı ufak görünse de (Farklı ebatlarda pek çok LED bulunmaktadır.)
çevresindeki yansıtıcılar sayesinde ciddi bir noktasal tesir sergilemektedir.Temel renkler olan
Kırmızı, mavi ve yeşilin belli oranlarda karıştırılmasıyla farklı renkte LED aydınlatma elde
edilebilir.

 

Karbondioksit salımı yok denecek kadaraz olan LED, çevre dostu bir aydınlatmateknolojisidir. Üstelik LED lamba ve armatürlerin yapısında cıva şeklinde ağır maddeler ve halojen gazlar bulunmadığı için, kullanım süreleri dolduğunda bile doğayazararları yoktur.Uzun çalışma ömrü ve darbelere karşı dayanıklı yapısısayesinde bakım gerektirmeyen LED aydınlatma ürünleri, özellikle müdahale edilmesi zor alanlarda muhteşem çözümler sunar.

Evde veya ofisinizde, günde averaj 6 saat süre ile 10 tane akkor lamba
kullandığınızda;
75 Watt akkor lamba ile;
– Yılda 595 TL meblağında enerji tüketir,
– Her yıl lamba değiştirmek zorunda kalırsınız.
12 Watt LED lamba ile;
– Yılda 90TL * meblağında enerji tüketir,
-İlk yatırım maliyetinizi, bir yıl şeklinde kısa bir sürede geri alırsınız
*Elektrik birim ücreti 0,36 TL kW/s üzerinden hesaplanmıştır.