Elektrik Arıza Servisi
Ansızın kesilen elektrikler, yapılacak ya da yapılması gereken işlerinde aksatılmasına yol açmakta ve bunun için elektrik arıza servisi hizmetleri kesintisiz olarak sunulmaktadır. Dünyada olduğu kadar ülkemizde de yaygın olarak kullanılan elektrikler, aynı zamanda pek çok farklı cihazların sorunsuz şekilde çalışmasını sağlamaktadır. Neredeyse ekmek ve su kadar muhtaç olunan elektrik başlıca televizyon, çamaşır makinesi, ütü, bilgisayar, internet, fırın, lamba, telefon ya da süpürgelerin sorunsuz şekilde çalışabilmesi için gerekli olmaktadır. Bahsedilen teknolojik cihazlar, daha çok ev alanlarında kullanılan ürünler olsa da bu durum iş hayatında ve özellikle fabrika alanlarında kullanılan çok sayıda iş makinelerinin de çalışabilmesi için gerekli olan araçların başında gelmektedir.

elektrik ariza

Elektrik Arıza Servisi Hizmeti Çalışma Saatleri
Resmi kurumlar tarafınca belirlenmiş olarak sunulan elektrik arıza servisi hizmetlerinde, 186 numarayı arayarak ilgili bölgenin dağıtım şirketlerine ulaşabilirsiniz. Ani kesintiler ya da uzun süreli şikâyetlerin giderilebilmesi için kesintisiz olarak 7/24 açık bulunan numaralar, belirtilen bölgelere göre dağıtım şirketlerine otomatik olarak bağlanmaktadır. Bu sayede belirlenen arıza servis şirketlerine ulaşabilir ve de sorunlarınızın kısa süre de çözüme kavuşturulmasını da sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda bahsi geçen numaradan sokak aydınlatmalarının arızalarını ya da kaçak elektrik kullanımının da ihbarını güvenli şekilde yapmanız mümkündür. Günümüzde oldukça gerekli olan elektrik, farklı nedenlerden dolayı kesintiye uğramakta ya da kontrollü olarak kesilmektedir. Bu durumlar için doğru servis ile sorunların çözülmesi gerekmektedir.

Elektrik Arıza Servisi Çalışma Prensibi Nasıldır?
Çeşitli ihtiyaçlar doğrultusunda hizmet vermekte olan elektrik arıza servisi şirketleri, resmi makamlar tarafınca özel olarak belirlenmekte ve bölgelere göre hizmetleri sürdürmektedir. 186 numarasını arayarak, arıza ya da istek talebinde bulunabilir ve bu numaralar, bölgelere göre belirlenmiş olan şirketlere ulaşmanızı sağlamaktadır. GSM operatörüne ya da sabit hat türüne göre özel olarak belirlenen arıza servisi hizmet ücretleri, yapılacak olan işlemlere göre farklı şekillerde görülmektedir. Sokak aydınlatmaları, ev aydınlatmaları ya da tesisat arızalarının giderilmesi için amaçlar doğrultusunda verilebilen hizmetler, aynı zamanda farklı ihbarların yapılabilmesi amacı ile de avantaj sunmaktadır.

 

Elektrik Arıza Servisi Numarası

Elektrik kesintisi ya da arıza durumlarında 186 numaralı elektrik arıza hattından ilinizdeki dağıtım şirketine telefon edebilirsiniz. Arıza hattı 7 gün 24 saat boyunca hizmet verir.

Elektrik arıza hattını cep telefonundan arama

ALO 186 elektrik hattını cep telefonundan başına alan kodu koymadan aramış olduğunızda otomatikman bulunmuş olduğunuz bölgedeki dağıtım şirketine bağlanırsınız.
444’lü özel servis numarası kullanan elektrik dağıtım şirketlerini Türkiye’nin her yerinden başına alan kodu koymadan arayabilirsiniz.

ALO 186 elektrik arıza ücretli mi ?

186 elektrik arıza hattı ücretli bir hizmettir. Ücretlendirme periyodu ve tutarı durağan hat sağlayıcınız veya GSM operatörünüz tarafınca belirlenir. Genellikle, ücretlendirme durağan hat yönüne arama benzer biçimde yapılır. Detaylar için, telefon operatörünün internet sitesine bakabilirsiniz.

Eğer elektrik dağıtım şirketinizin numası 444 ile başlıyorsa çağrı merkezini aramak ücretlidir. Telefon şirketleri, 444’lü özel servis numaralarını normal tarifeden durağan yöne arama olarak ücretlendirir.

Dağıtım şirketi 0850 ile başlamış olan bir çağrı merkezi numarasına sahipse aramalar da sabit hat yönüneymiş benzer biçimde ücretlendirilir.

Elektrik dağıtım şirketlerinin telefon numaraları

Türkiye genelinde 186 numarası geçerlidir. Bazı dağıtım şirketleri 444’lü özel çağrı merkezleri kullanarak daha ulaşılabilir olmayı tercih etmiştir. 186 aramalarında bulunmuş olduğunuz ile göre, farklı dağıtım şirketlerine bağlanırsız.

Elektrik arıza hattı nasıl çalışıyor?

Durağan telefondan 186 ‘yı aradığınızda otomatik olarak bölgenizde görevli olan dağıtım şirketine bağlanırsınız. Bazı dağıtım şirketleri ise kendi çağrı merkezlerini kullanabilir; yazının devamındaki tabloda kendi ilinizdeki dağıtım şirketine hangi numaradan ulaşabiliceğinizi bulabilirsiniz.