Bina Elektrik Tesisatı

Güvenli yaşam için oldukça önemli olan bina elektrik tesisatı hizmetlerimiz, alanında uzman personeller tarafından gerçekleştirilmektedir. Kullanılacak olan teknolojik cihazların güvenli şekilde çalıştırılabilmesi için gerekli olan işlemler arasında yer almaktadır. Giderek gelişen ve her geçen gün daha da farklı avantajlar sağlamakta olan teknoloji, günümüzde farklı cihazların ortaya çıkmasını sağlamakta ve bu cihaz ya da sistemler arasında evlerde yer alan lamba, zil ya da televizyon gibi ürünlerin sorunsuz şekilde çalışmasını sağlamaktadır. İstanbul’un farklı bölgelerinde sunmuş olduğumuz elektrik tesisat hizmetleri, binalar için elektrik iç tesisatı olarak da bilinmektedir. Pek çok farklı avantajlar ve kolaylıklar ile sunulan hizmetler için firmamızdan yararlanabilir ve acil ihtiyaçlı durumlarda iletişime geçebilirsiniz.

bina daire elektrik tesisat kurulumu

Bina Elektrik Tesisatı Hizmetlerinde Yer Alan Özellikler

Akla gelebilecek olan her çeşit yapılar için sağlanmakta olan bina elektrik tesisatı hizmetlerimizde, çeşitli fiyat seçenekleri yer almaktadır. Gerçekleştirilecek olan hizmet çeşitlerine göre ücretler değişkenlik göstermektedir. Yeni inşa edilmiş olan yapılar için gerçekleştirilecek olan iç elektrik tesisatları için, yapı denetim firması tarafından onaylar alınmakta ve bu özelliklere göre hizmetler gerçekleştirilmeye başlanmaktadır. Sağlanacak olan tesisatlar için binaların duvarlarına çekilecek kabloların dışarıdan görünmesi engellenmekte ve bu sayede yapıların içerisinde kötü görünüm olmasının da önüne geçilmektedir. Söz konusu olan tesisat hizmetlerimizde elektrik boruları, priz, anahtarlar, akım kabloları, bağlantı elemanları, buat, klemensler, topraklama kabloları ve de elektrik panoları gibi çeşitleri malzemeler yer almaktadır.

Bina Elektrik Tesisatı Hizmeti Fiyatları

İşinin ehli personeller tarafınca ve gerekli tüm güvenlik önlemleri alınarak sunmuş olduğumuz bina elektrik tesisatı hizmetleri, farklı fiyatlar üzerinden sağlanmaktadır. Binaların yapısı ve de özelliklerine göre farklılık gösteren fiyatlar, firmamız sayesinde en uygun ücretler üzerinden sağlanmaktadır. Bina alanlarının içerisinde kullanılan ve bulunması neredeyse zorunlu hale gelen bilgisayar, aydınlatma sistemleri, bulaşık ve çamaşır makineleri, fırınlar ve klima gibi çeşitli teknolojik cihazların çalışmasını sağlayan hizmetler, kişilerin güvenliğinin korunması açısından da oldukça önem taşımaktadır. Gerekli önlemlerin alındığı ve de elektrikli sistemlerin kişi ya da diğer canlılara iletilmemesi için kullanılan tesisat hizmetleri, son yıllarda sıkça tercih edilmektedir.

 

Tesisat donanımı dışarıdan görülmez. Sıva altı tesisat yeni meydana getirilen binalarda, binanın bölümleri yapılırken elektrik tesisat işleri kaba sıvadan önce borular atılarak döşenir Sıva Altı döşemı; Sıva altına yapılır. .

Sıva bitincede kablolar çekilir. Sıva altı tesisatlarda peşel boru kullanılır.
Sıva Üstü döşemı; Sıva üstüne yapılır. Sıva üstü tesisatta peşel boru kullanıldığı gibi antigron kablo ve çok az da bergman boru kullanılır.

Elektrik tesisatı Şemaları

Bir binaya elektrik alınacaksa binanın yapı planı çıkarılır. Üzerine elektrik tesisat projesi çizilir.

Otomatik Sigorta (Koruma Anahtarları)
Otomatik sigortalar, sigorta atmada buşon değiştirmeyi gerektirmez. Bozulmadığı sürece kullanılan otomatik sigortanın kullanılışı da kolaydır. Diğer adı da koruma anahtarıdır. Sigorta gövdelerine takılan otomatik sigortalar manyetik ve termik tertibatları ile aşırı akımda devreyi açar.
Piyasada elektrik malzemeleri firmaları tarafınca üretilen birçok marka ve çeşitlerde elektrik malzemeleri vardır. Bu malzemelerin, imalatları elektrik tesisatı genel teknik şartnamesi çerçevesinde yapılmakta ve üretilen elektrik döşem malzemelerinin tümünün ayrı ayrı işlevi ve kullanıldığı yerler mevcuttur. Elektrik tesisat araç-gereç fiyatları kullanılan malzemeye göre değişiklik gösterir. Günümüzde artık elektrik malzemeleri online satış yapmakta mümkündür.

Aydınlatma tesisatı

Aydınlatma gereksiniminin elektrik enerjisinin kullanımına uygun alıcılarla uygulandığı tesisata aydınlatma döşemı denir. Çeşitli yapıda alıcının bulunduğu aydınlatma tesisatlarında floresan ve akkor flamanlı lambalar kullanılmaktadır.

Floresan Lamba döşemı

Floresan lamba, güneş ışığına yakın bir aydınlatma sağlar. Floresan lambaların ışıkları fazladır. Uzun ömürlü olurlar. Devrenin üstünde olan balast desteğiyle enerji tasarrufu sağlayacak endüktif tesir yaratılır. Floresan lambanın içindeki cıva buharı, balast yardımı ve starterin ilk ateşlemesi ile alternatif gerilimde iletken durumuna geçer ve lambayı yakar. Dönem üzerinde bulunan kondansatör güç kat sayısını düzeltmek gayesiyle kullanılır.

Merdiven Otomatiği döşemı

Kat sayıları çok olan binaların merdiven sahanlığında bulunan lambaların belli sürede yanıp sönmesini merdiven otomatiği tesisleri sağlamaktadır. Katlardaki butonlardan birisine basıldığı süre tüm lambalar yanar. Merdiven otomatiği enerjisini binanın girişindeki elektrik sigortası üzerinden şehir şebekesinden alır. Tesisatta katlarda bir buton ve lamba vardır.

Çağırma Tesisatları Zil tesisatı

Çıkarılan sesle haberleşme sağlanan elektrik devre tesisatıdır. Zil de kullanılır.

 

Zil tesisatı

Tesisatta birden çok buton olursa hangi zilin çaldığı anlaşılmaz. Hangi zilin çaldığını anlamak için devreye buton sayısı kadar numaratör konur. Numaratörün içinde bobin vardır. Bu bobinlerin idaresinde bobin sayısı kadar abone çağırma tesisatı bulunur. Butona basılmış olduğunda numaratör de o abonenin numarası düşer.