Kombi Petek temizliği

Kombi Petek temizliği

Petek Temizleme işlemi her oda için ayrı ayrı yapıldığından borularda çamurlaşma kalmamaktadır. Bunun yanı sıra özel kimyasallar ile de yerden ısıtma sistemi temizlenebilmektedir. Bu kimyasallar sayesinde boruların içinde oluşan kireç gibi maddeler yok edilir. Yerden ısıtma sisteminin temizliği çok önemlidir. Bu sayede sıcak su, borular içinde rahat hareket edebildiğinden daha yüksek performanslı ısıtma sağlanır ve yakıttan tasarruf edilir. İyi bir ısıtma yöntemi olan yerden ısıtma yönteminde boruların temizliği ısınma açısından çok önemlidir.

Usta Elektrikçi Üstün Alman Teknoloji Markası olan ROTHENBERGER Ropuls eDM Petek temizleme Makinasıni Kullanmaktadır.

 

 

Yıllarca kullanılan peteklerin, kombilerin zamanla bakıma, temizliğe ihtiyacı vardır. kimi kişiler tarafından petek temizliği yoktur, yalandır gibi hikayeler anlatılabilir. Zira biz de bu sözleri çok duyduk. Petek çürür, delinir gibi yanlış sözler size de gelebilir. Bu tür yanlış bilgilere netlikle itibar edilmemelidir. Usta Elektrikçi firmamızın tecrübesine güvenebilirsiniz.

Yerden Isıtmlalı Sistemler’de Tam verim Alınmaktadır.

gerçekte bu tür temizliğin ana konusu kalorifer tesisatı temizliğidir. Çünkü asıl kirlilik peteklerde değil tesisatlarda olur. balçık, kireç, çeper Çoğunlukla plastik borularda olur. Bakır boru sistemleri netlikle hijyen gerektirmez. Çünkü bakır boru pislenmez. Bu vakte kadar temizlediğimiz hiç bir bakır borudan pislik gelmemiştir.

Peteklerde savunma için Lüzumlu yağ Mevcut, bu yağ yapılan çalışma ile beraber netlikle petekten çıkmaz ve sistemde kalır. Bunun dışındaki yanlış Sözler sizlerin kafasını karıştırmasın. Burada deneyimlerimize dayanarak en doğru işlemi gerçekleştirmekteyiz.

 

Uygulama avantajları

 • Üç Emniyet uygulamaları ve erk verimliliği:
 • Zemin / ısıtma ve kassan yıkama
 • İçme suyu tesatı yıkama DIN 1988-2 ye göre
 • İçme su tesisatı desenfekte etme
 • Kompakt Ebat ve elverişli şasi
 • Nakliye esnasında ve sitede basit kullanım

 

Petek Temizleme ve Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

 • 1. Müşterilerimizin mekanlarına gittiğimizde öncelikle tesisat, vanalar, kombi ve petekler gözden geçirilir. Kaçak veya Onarım gerektiren ameliye varsa yapılır.

 • 2. Lüzumlu kontroller yapıldıktan sonra petek temizleme makinanın tesisata monte edilmesi için Lüzumlu mekan belirlenir. Çoğunlukla banyo veya mutfakta Veyahut balkonda bulunan kollektör, radyatör veya havlupan sökülür.

 • 3. Petek temizleme işleminde netlikle mekan kirletilmez.

 • 4. Gider için Lüzumlu olan lavabo, tuvalet Veyahut wc gibi yerler seçenek edilir. 10–15 metre uzunluğunda gider hortumlarımız mevcuttur.

 • 5. Petek temizleme işlemi 2 aşamadan oluşur:

 • 1. aşamada peteklerin ve tesisatların üst boru sistemleri temizlenir.

 • 2. aşamada ise tesisat borularının alt kısımları temizlenir.

 • 6. Çoğunlukla burada Mühim olan nokta şudur: Kombi petek tesisatında pislik, çamur, çeper olur. Buna nazaran radyatör peteklerinde pek Çok pislik olmaz. çünkü ikili yıkama çok ehemmiyetlidir.

 • 7. sıhhatli bir petek temizleme işleminde Müsait makina ve teçhizat seçimi büyük Ehemmiyet taşımaktadır. Basınç değeri 2 BAR’dan yüksek olan bir petek temizleme makinasının kombiye ziyan Eda olasılığı yüksektir. Bu hususta tesisatınızın ziyan görmemesi için en Müsait petek temizleme makinası ve ekipmanları ile hizmet veriyoruz.

 • 8. Temizliğin tamamlanması Çoğunlukla 1–2 saat sürmektedir.

 • 9. Petek temizleme, kombi bakımı, yerden ısıtma sistemleri temizliği alanında, nitelikli makina, malzeme ve ekipmanlarımızla uzun senelerin tecrübesi ile hizmet veriyor, Usta Elektrikçi petek temizleme ve kombi bakımı alanında önder firmalardan birisi olarak alıcı memnuniyet odaklı iddiamızı sürdürmekteyiz. Petek temizliği yaptırmadan Evvel uzman tesisat ustalarımızla görüşebilir, kafanıza takılan bütün sorulara Cevap alabilirsiniz.

TEMİZLENMEYEN PETEKLERİ DERT ETMEYİN

Bütün İşlemlerimiz Bittikden Sonra Tesisatınıza Sıcak su verilir ve Termal kamera ile sıcaklık değerleri kontrol edilir.

 

Zamanında temizliği yapılmayan petekler kullanamayacağınız ve verim alamayacağınız duruma gelebilir ve sıfırları ile değiştirmek zorunda kalabilirsiniz.

Firmamıza ulaşmanız durumunda adresinize gelen uzman usta veya ustalar vasıtasıyla peteklerinizin kontrolü yapılmaktadır. Temizlenme zamanlarının gelip gelmediği kontrol edilmekte, zamanı gelen petekler ve yapılması gerekenler hakkında tarafınıza ayrıntılı bilgilendirme yapılmaktadır. Temizleme zamanı gelmesine rağmen temizlenmeyen petekler nedeniyle daha fazla para ödemek ve üşümek zorunda kalmayın.

Temizlik öncesi ve sonrasında peteklerdeki durum

Sol taraftaki görselde temizlik öncesinde kir tabakası sebebiyle yeterince ısınmayan ve temizlik sonrasında ise iç yüzeyi kir tabakasından arındırılmış petekleri görebilirsiniz. Böylece hem tasarruf edecek hem de daha çok ısınacaksınız.

Daha Detaylı Bilgi almak k için Google Maps Kodu ile İşyerimize Gelebilirsiniz


9 Comments

 1. Tülay

  Petek temizliği için firmayı çağırdım oturduğum evde 3 yıldır kiracıyım hiç petek temizliği yaptırmadım doğalgaz zammından sonra reklamarını gördüm yoğun olduklarından dolayı randevü günü oluşturduk sabahdan geldiler yaklaşık 3 saat kadar makine ile tesisatı yıkadılar hortumdan su yerine zift çıktı resmen aradan birkaç gün geçti sürekli çalışmakta olan kombi nefes almış gibi çalışmaya başladı ben faydasını gördüm tavsiye ederim.

 2. Salih

  Dublex dirairemiz uzun yıllardır kullanılan kalorifer sisteminin temizliğini yaptırdım ilaçsız yapıcaklarını söylediler yapılan işlem sonrası kombinin altından işlem yaptıklarından kısmen orası biraz pislendi iyi iş çıkardılar evin ısısında ciddi değişiklik meydana geldi teşekkür ederim kendilerine.

 3. Halit Kara

  Villamın Petek temizliğini yaptırdım gerçek anlamda villanın ısındığını hissetim tesisatı değiştirmeyi düşünüyordum facebook da reklamlarını gördüm telefonda fiyat bilgisi alıp 10 adet petek temizliği için anlaştık sabah geldiler öğlen işleri bitti etraf çok kirlenicek sandım ama hiç okadar kirlenmedi tavsiye ederim elektrik arızası içinde daha önce aynı firmadan yardım almıştım kendilerini geliştirmeleri ve hizmetlerini çetişlendirmeleri iyi olmuş

 4. Uğur

  Hizmetlerinden çok memnun kaldım. Daha önce hiç petek temizliği yaptırmamıştım. Isı farkını gerçek anlamda şuan hissediyorum. Buraya yorum yazmadan önce doğalgaz faturamın gelmesini bekledim. Geçtiğimiz ay 640 lira gelen fatura bu ay 493 lira geldi ki geçtiğimiz ay daha sıcaktı havalar. Tavsiye ediyorum. Mutlaka bir danışın.

 5. Zehra

  Ocak ayında bu firmaya temizlik yaptırdım 494 tl gelen faturam şubat ayında 370 tl geldi hem faturam düştü hemde evin gerçekden ısındığını hissettim tavsiye ederim özelikle faturayı bekledim yorum yazmak için

 6. Selman

  Kullandıkları makine biraz sesli çalışıyor Kombi altından bağlantıları yapmaları biraz zaman alıyor çıkan pisliğin renginden zaten kombiye zamanla nasıl zarar vericeğini anlamak zor değil pas akıyordu tahliye hortumundan doğalgaz faturasında %20 gibi fark oldu o farkda kombinin daha hızlı suyu ısıttığından kaynaklı Faydalı bir işlem yaptırmayı düşünenlere tavsiye ederim komuşlarınız rahatsız olmaması için hafta sonu yaptırmayın 🙂

 7. Gülten ****

  8 adet petek temizliği yaptırdım ısınmayan petekler bile ısındı ellerine sağlık soyledıklerı gibi yaptılar teşekkür ederim kışın rahat ediceğiz inşallah

 8. Canan

  Petek temizliği yaptırdım gelen kişiler gayet açık bilgiler verdiler 7 petek için anlaşmıştım havlu panı saymamıştım hiç sorun etmeden temizlediler test için kombiyi çalıştırdılar ve termal kamera ile bütün peteklerin ısılarını tek tek gösterdiler çok profesyonel çalıştıkları kesin kolay gelsin teşşekürler.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir