• 5 Kasım 2017
Korniş Montaj

Korniş Montajı

Siz Değerli müşterilerimizin ev ve iş yerlerinin perde kornişleri ve diğer bütün korniş çeşitleri itina ile montajlanır. İstanbul  da ilk ve tek işçilikte birinci sınıf kalitede birinci sınıf hizmet.

Perde Korniş Montajı Nasıl Yapılır

Koniş Montajı Dışarıdan Kolay Gözüksede Diğer Servis işlerine Göre Riskli bir hizmettir Bir Matkabın ortalama 3 4 kilo olduguğunu Düşünürseniz 12 Metre kornişin Montajı için Baya bir Kasyapılması Gerekmektedir Usta Elektrikçi Korniş Montaj Servisine Diğer Hizmetlerinde Olduğu Gibi Garanti vermektedir.  Perdelerin renkleri, tasarımları, kumaşları ve modelleri kadar montajı da büyük bir örutubet arz eder. Evlerde düşünülen perdeler, ölçü alımından dikimi ne kadar geniş kapsamlı çalışmalar ile konuşlandırılır. Bunların yanı sıra perdelerin uygun şekilde asılması için gerekli olan korniş montajı da uygun bir şekilde yapılması gereken aşamalar arasında yer alır. Perde hizmetlerinin her aşamasında olduğu şeklinde montaj aşamasında da dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır.

Perde korniş montajı nasıl yapılır? Sorusuna detaylı cevaplar vereceğimiz bu yazımızda siz de perde kornişlerinin montajı mevzusunda bilgiler edinebilir ve evlerinizde kendi kornişlerinizi kendiniz takabilirsiniz. Yapmanız gereken yalnız sizlere anlatacağımız adımları sırayla uygulamak ve kendi imkanlarımızla kornişlerinizi takmak kadar kolaydır.

  • Yapılması gereken perdenin takılacağı noktaların korniş üzerinde işaretlenmesidir.
  • Bunun ardından tavanda hem sağdan hem de soldan eşit bir şekilde boşluk bırakarak korniş üzerinde işaretleme yapılır ve kornişin fazlası kesilmelidir.
  • Daha sonra ise perde ile beraber gelen ray aparatına vidalar takılır ve korniş üzerinde tornavida ya da şarjlı matkap ile vidalanır.
  • Kornişin takılacağı diğer aparatların 50 cm’lik aralıklar ile tavana montaj lambası işlemine geçilir.
  • Tavan montajı da bittikten sonra korniş üzerindeki aparatlar ile tavan aparatları birbirine geçirilir ve korniş perde takılması için hazır hale gelmiş olur.

Perde Korniş Montajı Yapımı

 

Perde montajında en çok tercih edilen yöntemlerden biri olan korniş ile montaj, perdelerin belirli büyüklükteki kanallar içerisinde açılıp kapanmasına yardımcı olan bir sistemdir. Genel olarak bakıldığında oldukça kolay olan bu montaj işlemi aşağıdaki gibi uygulanabilir;

Bütün perde çeşitlerinize ve evlerinizin dekorlarına göre uygun bir şekilde korniş montajlaması itina ile yapılır. Stor Perde Montajı Jaluzi Takma dikey yatay tavan duvarlara perde takılır Stor perde montajı ve kartonpiyerli 3lü 2li raylı plastik kornişleriniz takılır.

Yeni Sıfır Daire Aldınız Hayırlı olsun Evine girdiğiniz Zaman yapılması gerekenlerin En başında Perdeler Gözüne Çarpıcaktır Çünki Perdesiz Ev olmaz.

Koniş Montaj İşini Tecübeli ve işini Bilen birilerine yaptırmanız önemlidir Yanlış Montaj edilen Kornişler Ağırlık Taşıycaklarından Dolayı Belli Süre Sonra Kopmalar Kırılmalara Neden olucaktır.

Butür Sorunlarla Karşılaşmamak Adına Çağırıcagınız Servis Ekibinin Usta Olmasına Dikkat etmelisiniz.

Gerek hız gerek kullanılan malzeme Servis kalitemiz Açısından Marka olarak Ençok Dikkat ettiğimiz Hususlar Arasındadır. Usta Elektrikçi Firmamız Tarafından Yapılan bütün Hizmetler Markamız garantisi Altındadır. İşi Bize Bırakın Gönül Rahatlığı İle Yeni Evinizde Mutlu Yaşayın.

Montaj sırasında uygun dübel ve vidaların kullanılması sağlamlık açısından önemlidir. Bu nedenle montaj yapmadan önce gerekli malzemelerin hazır edilmesi genel işleyiş içerisinde kolaylık sağlar.

 

Siz de perde montajı konusunda firmamızdan yardım alabilir ve işin içinden çıkamadığınızı düşündüğünüz durumlarda bizden yardım isteyebilirsiniz. Firmamız, alanında uzman personelleri ve kaliteli işçiliği ile her zaman sizlere yardımcı olmaya hazırdır.

1 Comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir