Su kaçağı Nedenleri Ve Tespiti

Su kaçağı insanları en büyük sıkıntıya sokan durumların başında yer alır. Kaçaklar duvar, dolap gibi alanlarda kabarma ve kokulara sebep olur. Rutubetin oluşması ise astım gibi hastalıklara sebep olabilmektedir. İlerlemesi ve rutubet alanlarında bulunmak sağlık açısından büyük sorunlar yaratacağından tesisat firması ile anlaşmak ve bu konuya çözüm bulmaya çalışmak iyi olacaktır.

Alt Kata Su Kaçağı Var Ne Yapmalıyım?

Su kaçakları sadece mevcut daireye zarar vermemektedir. Tüm bina doğrultusunda akan su duvarlarda ciddi sorunlara sebep olmaktadır. Oluşan bu sızıntı duvar yapısında bozulmayı şişme ve boya dökülmesi ile ortaya çıkarır. Durum bununla da kalmayarak kötü kokuya sebep olur. Alt kata su kaçağı bulunan bireylerin acil olarak su tesisatçı firması bulması gerekir.

Banyo Alt Kata Su Kaçırıyor, Su Sızıntısı Önlenebilir mi?

Banyo alt kata su kaçırıyor ise su döşeme alanlarında bir problem var demektir. Katlar arasında su kaçması istenen bir durum değildir. Üstelik bu durum engellenmediğinde ileri düzeyde bina yapısına doğrudan zarar vermektedir. Peki bu durum engellenebilir mi? Elbette ki. Ekip Tesisat gibi firmalara başvurarak bir çözüm arayabilirsiniz.

Banyo Su Kaçağı Tespiti

Banyo su kaçağı için özel aletler kullanılmaktadır. Firmamız banyo su kaçağı tespiti sizler için malzemeler kullanarak yapmaktadır. Hiçbir problem olmadan kırmadan dökmeden anında tespitler mümkündür. Doğru alandan tespit yapmak sizlerin de ekstra masrafa ve kırma işlemine girmeden çözüme ulaşmanız da yardımcı olacaktır.

Evde Su Kaçağı Bulan Firmalar

İstanbul ili içerisinde su kaçağı konusunda talepler oldukça fazladır. Evde su kaçağı bulan firmalar bu noktada hizmetlerini aksatmadan vermeye çalışmaktadır. Ekip Tesisat olarak bizler de müşterilerimizin ev ve iş yerlerinde bulunan su kaçağı alanlarını tespit ederek çözümler üretmeyi hedeflemekteyiz. Bizlere ulaşmanız doğrultusunda sizlere yardımcı olmayı isteriz.

 

Aletle Su Kaçağı Tespiti

Su sızıntısı yapan alanı bulmak için eskiden birçok alanın kırılması ve kontrol edilmesi gerekmekteydi. Ancak artık bu tarz bir duruma Ekip Tesisat gerek duymamaktadır. Alet ve ekipmanlar yardımıyla su kaçağı tesisatı kolaylıkla yapılmaktadır. Diğer firmalar bildiği yoldan gitse de müşteriler bu tarz kırma işlemlerinden olabildiğinde uzak durmayı tercih etmektedir. Bunu bildiğimizden bizlerde ekipmanlar ile su kaçağı alanını bulmaya çalışmaktayız.

İstanbul Cihazla Su Kaçağı Bulan Firma

Su kaçağı ile bir kere tanışan ve öncesinde de özellikle kırma işlemleri ile olumsuz yaşantılara sahip bireyler cihazla su kaçağı bulan firmaları araştırmaktadır. Cihazların kullanım alanları günümüzde giderek artmaktadır. İstanbul içerisinde cihazla su kaçağı bulan firma olarak her ilçeye Ekip Tesisat olarak hizmet vermekteyiz.

termal-kamera-ile-sukacagi-bulma

Cihazla su kaçağı bulma işlemi görüntüleme sayesinde olmaktadır. Görüntüleme mevcut yapıların altında bulunan boruları tespit ederek burada herhangi bir su kaçağı bulduğunda işaret vermektedir. Bu işaret müdahale edilmesi gereken alan hakkında doğru bilgi verir. Elde edilen bu bilgi sayesinde deneme yanılma yöntemi ile alanları kırmadan kısa sürede çözüme ulaşmayı sağlar.

Cihazla Su Kaçağı Bulma Nasıl Olur?

Cihaz kullanımı su kaçağı alanında oldukça yaygındır. Ancak su kaçağı yapısında göre uygulanan bu işlemler değişiklik gösterebilmektedir. Kaçak temiz su olarak adlandırılan hat üzerinde meydana geldiyse ses yani akustik şekillerde denemeler yapılır. Bunun yanı sıra kirli suyu taşıyan alanda yaşandıysa görüntüleme cihazları kullanılmaktadır.

Ulaşılması ve görüntülenmesi kısmen daha zor alanlarda ise daha farklı görüntüleme yöntemleri bulunur. Örneğin küvet gibi gidişatın bilinmediği alanlarda termal kamera yöntemi ile izleme yapılabilmektedir. Her su kaçağının bulunduğu alanda göre yöntemlerin değişiklik gösterdiği görülmektedir. Ekip Tesisat olarak cihazla su kaçağı bulma işlemini kırmadan masrafsız yapmaktayız.

Cihazlı Su Tesisatçısı Fiyatı

Cihaz ile daire içerisinde su kaçağı kontrol eden firmalar bu işlem için ekstra fiyat talep edebilir de aynı zamanda etmeyebilir. Ekip Tesisat firması olarak görüntülenme işlemleri geleneksel kontroller ile kıyaslandığında farksızdır. Aksine kişiyi yormadan doğru yönde işlemler yapılmasını sağlayacaktır. Bundan dolayı herhangi bir görüntüleme işlemi için kişi ya da firmalardan yüksek fiyatlar talep etmemekteyiz.

Dairede Su Kaçağı Kontrolü Neden Önemlidir?

Su kaçağı belirli durumlarda ortaya çıkar ve müdahale edilmediği takdirde akmaya devam eder. Su çıkış noktasını kendinde bulamadığı takdir de alt katta bulunan kişilerin dairesine doğru akışını gerçekleştirir. Genelde banyolarda görülen bu durum farklı odalar için de geçerli olabilmektedir. Peki dairede su kaçağı kontrolü neden önemlidir?

Eğer kişiler başlarına bu tarz bir duvarda kararma ve koku tarzında durum geldiyse ve müdahale etmediyse kendisini daha kötü günler beklemektedir. Geçen günler içerisinde bireylerin eşya ve duvarlarında daha kötüye gidecektir. Her ne kadar duvar temizliği yapılsa da akan su durmadığı için duvar boydan boya daha beter hale gelecektir.

Su kaçağına son vermek için Ekip Tadilat gibi su tesisatı yapan firmalara başvurmak gerekir. Tesisatçıların kontrolleri ve sızıntıyı tespit etmesine göre işlemler tamamlanır ve sorun tamamen ortadan kalkar.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir